Magyar siker Olaszországban Nacra 15 - ben

A magyar flotta hét hajóból áll, ezek közül három egység Balatonudvari-Fövenyesen, a PÖFF SE-ben bontogatja szárnyait.

A Nacra 15 hajóosztály összetett, erős, technikai osztály, magas szintű szakmai tapasztalatot követel.

Edzőjük nem más, mint Litkey Árpi, vitorlázó szakedző, volt szövetségi kapitány, aki a magyar „katamaránozás” szakmai meghonosítója, népszerűsítője.

A hazai osztály első komolyabb megmérettetésére augusztus végén került sor Balatonföldváron, a Greco Kupa Flottabajnokságon.

A teljes magyar Nacra 15 flotta részt vett ezen a Spartacus VE által rendezett három napos versenyen.

7 ponttal lettek bajnokok a PÖFF SE versenyzői: Litkey Sámson és Egervári Marcell, az ezüstérmet ​a szintén​ PÖFF SE-s Illinger Petra és Dardenne Naia ​hozta el 16 ponttal,

A 3. helyen végzett Dominek Csongor és Ormai Koppány 19 ponttal az YCTBJ-ből, és a bronzérmesekkel azonos pontszámmal a PÖFF SE versenyzői, Illinger Péter és Kutas Fülöp a 4. helyet szerezték meg.

A Flottabajnokságon való kiváló szereplés után Árpi úgy ítélte, van értelme kivinni a PÖFF-ös Nacra 15 csapatot az Olasz Ifjúsági Bajnokságra.

Árpi mindig is a nehéz mezőnyben való vitorlázást kereste aktív nemzetközi versenyzőként, így a gyerekeknek ​is az erős olasz Nacra flottát tartotta megfelelőnek.

A magyar csapat tagjai:

Dardenne Naia-Illinger Petra HUN299

Illinger Péter-Kutas Fülöp HUN232

Litkey Sámson-Egervári Marcell HUN234

A 7 hajóból álló olasz csapat jó ideje Nacrazik, edzőik közül Francesco Porro Nacra 17 ben vitorlázott évekig.

Az olaszok mellett részt vett a versenyen 3 svájci egység is, akik közül ott volt az EB 4. helyezett Axel Grandjean és Noémie Fehlmann, valamint a 11. Alexis Pariat.

A magyar gyerekek a legfiatalabbak és a legtapasztalatlanabbak voltak a mezőnyben, de elszántan és bátran érkeztek.

A versenyen több, mint 300 hajó vett részt 420, RS Feva, 29er, Hobie Dragoon, Hobie 16 spi és Nacra15.

A Nacra 15-ösök a Hobie 16 spi-vel együtt rajtoltak, és a pályát a Dragoon-nal és a 29erekkel osztották meg.

A négy napon át tartó verseny második napjának 4.futama volt talán a legszebb, hiszen 3., 4. és 6. helyen futottak be a magyar srácok.

A legjobb eredmény a 11.futam 2.helyezése volt, amelyet Litkey Sámson és Egervári Marcell szerzett.

A verseny végeredménye alapján az összes olasz Nacra 15 egységet maga mögé parancsolta a Litkey Sámson-Egervári Marcell páros, így méltán lehetünk büszkék rájuk.

Összetettben a 4.helyen végeztek, majd Dardenne Naia és Illinger Petra 10., Kutas Fülöp és Illinger Péter a 13. helyen zárták a versenyt.

A PÖFF SE Nacra15 csapatának következő megmérettetése a Lausanne melletti Morges-ban megrendezésre kerülő Svájci Bajnokság lesz, szeptember 22-26-án.

Itt már nagyobb mezőny, összesen 24 hajó méri össze tudását, köztük az Európa-bajnok, francia Thomas Proust és Clément Martineau és az ezüstérmes Camille Rigaud.

Hajrá Magyarok!

Szöveg: Litkey Zsuzsi

Kiváló magyar eredmény az I. nemzetközi bajnokságon Jacht 2020 hajóosztályban! Előző

Kiváló magyar eredmény az I. nemzetközi bajnokságon Jacht 2020 hajóosztályban!