Siófok  31.1  •  6.6 kn       

Keszthely  29.9  •  7 kn       

Balatonfüred  30.8  •  2.6 kn       

Balatonboglár  31.1  •  6.2 kn       

Orfű  34  •  2 kn       

Velencei-tó  35.7  •  10.3 kn       

Tiszafüred  36.3  •  7.9 kn       

Mályi-tó  32.9  •  1.4 kn       

2024. július 14., vasárnap

Tolnay Kálmán László Emlékverseny beszámoló

Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.

Idén, 2013-ban immár harmadik alkalommal, május első vasárnapján került megrendezésre a Balatonfüredi Yacht Club idei évi első versenye, a Tolnay Kálmán László Emlékverseny.

Tolnay Kálmán László Emlékverseny beszámoló

A kétszeres Olimpikon, többszörös magyar bajnok és Kékszalag győztes Tolnay Kálmán László emlékének szentelt versenyen 26 hajó állt rajthoz.

Az időjárás tekintetében az előrejelzés szomorú képet mutatott, ennek ellenére nagyon szép és különleges időjárási viszonyok között zajlott a verseny: reggel 1,5-2 m/s északi szél fogadta a versenyzőket, ami a 10 órai rajtra 4m/s-ra erősödött.  A regatta során a 4,5-5m/s-os szél 2-2,5m/s-ra gyengült, amely még érdekesebbé tette a túraversenyt.  A versenyvezető folyamatosan azt számolta, hogy hol fogja lerövidíteni a pályát, azonban az égiek is azt szerették volna, hogy minden hajó végigvitorlázza a Palóznak – Siófok – Balatonfüred – Tihany – Balatonfüred útvonalat, így rövidítésre nem került sor: a leggyorsabbak két és fél óra alatt,  a mezőny végét jelentő hajó pedig 3 óra 52 perc alatt teljesítette a távot.

A díjátadón Tolnay Kálmán László unokája, Tolnay Trisztán Péter adta át a díjakat abszolút, Yardstick I., II., és III. kategóriában.

Abszolút végeredmény 1-3. helyezett:
1. Anna (Fehéri Gábor, Hauser Gábor, Gróf Róbert, Palkó Lajos (Arche) – Lellei VE
2. Brainstorm (Temesfõi Zénó, Ganyecz Sára, Szép Mihály, Szemerédi György, Kui Szilárd, Herceg László, Simonics Endre) - Lellei VE
3. Infiniti (Soponyai Géza, Bimbó Beáta (AVIS), Török Zoltán (AVIS), Molnár György (MVSE), Nemeskéry Sándor (MVSE), Bakonyi Attila (MVSE)) – KMP VSE

Yardstick I. végeredmény 1-3. helyezett:
1. Brainstorm (Temesfõi Zénó, Ganyecz Sára, Szép Mihály, Szemerédi György, Kui Szilárd, Herceg László, Simonics Endre) – Lellei VE
2. Ian Ainsle – Weörös Szabolcs - Kereked
3. Bocs (Ludwig Richard – Miskei Anita) – 8MOD SE

Yardstick II. végeredmény 1-3. helyezett:
1. Vivien (Sarkady Péter, Gelencsér Ákos, Csákányos Zsolt)
2. Testosteron (Marik Tamás, Dombi Norbert, Balaji Zoltán, Kovács Gergely) – Szélkerék SE
3. Kétbalázs (Szajkó Balázs – Németh Balázs – Nagy Barbara) – VESC

Yardstick III. végeredmény 1-2. helyezett:
1. Bolygó (Fináczy László, Fekete Gyula, Ádám Ervin, Kirchkopf Gábor, Poczik András, Dr. Rácz Sándor, Kirchknop Márton (mocó)) - TVSK
2. Lucifer (Olt János, Gönczi László, Bhudia Sheyam (mocó)) – OMFB

Abszolút végeredmény
Osztályonkénti végeredmény

Évadnyitás, 2013-tól Orfűn is! Előző

Évadnyitás, 2013-tól Orfűn is!

Pünkösdi Regatta 2013. - Kell 3 nap együttlét Következő

Pünkösdi Regatta 2013. - Kell 3 nap együttlét