Siófok 11.1 • 14 kn
Viharos balatoni beruházás: már az ügyészség is vizsgálódik
Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.
Ügyészségi vizsgálat kezdődött a Zamárdiban tervezett kikötőberuházással kapcsolatban. A tóparti város lakossági fórumán Csákovics Gyula polgármester azt mondta: az önkormányzatnak nincsenek titkai a témában, s a személyi konzekvenciákat is levonták már a hatóság által vizsgált ügyben.
Az ellenzők szóhasználatával élve mega vitorláskikötővé bővítenék a jelenlegi kicsiny zamárdi csónakkikötőt, de a beruházás elkezdése évek óta húzódik. A minapi lakossági fórum résztvevőit Lain Ferenc, a zamárdi önkormányzat megbízottja arról tájékoztatta: a leendő szárazföldi létesítmények részletes hatástanulmányának elkészülte várat már csak magára az engedélyek kiadásához. Amíg azonban a kikötő nem épül, a mögöttes területen a beruházó apartmanházakat húzott fel. Az ellenzői kör azt gyanítja: eleve ez volt a célja az értékes Balaton-parti területet az önkormányzattól megvásárló vevőnek, a kikötő csak „ürügy”. Az ügyészségi vizsgálat – természetesen feljelentés nyomán – éppen az apartmanház-építés kapcsán indult, hiszen az ingatlan olyan övezeti besorolású, melyen szálláshelyre nem lehetett volna építési engedélyt kiadni, ám ez mégis megtörtént a zamárdi önkormányzatnál.
– Az akkori jegyző és egy ügyintéző már nem dolgozik a városházán, egy másikkal szemben fegyelmi eljárás van folyamatban – utalt Csákovics Gyula polgármester az ügy következményeire. – A feljelentések nyomán egyébként az ügyészségi vizsgálat kiterjedt az önkormányzat és a befektető között a kikötőépítésre létrejött megállapodásra is.
A zamárdi polgármester arról is beszélt: szeretnének mihamarabb pontot tenni a kikötőügy végére. – Dőljön el, megépülhet-e a tervezett nagy vitorláskikötő (ami véleményem szerint jelentős lépés volna a minőségi turizmus érdekében) vagy sem – így Csákovics Gyula. – A képviselő-testület kezdeményezte a szerződésmódosítást úgy, hogy kerüljenek bele végre határidők és az önkormányzat kapjon több garanciát.
A számos ellenkezés és feljelentés nyomán régóta húzódó beruházásra egyébként korábban az építtető százmillió forintos pályázati támogatást is nyert, ami azonban elúszott azzal, hogy nem tudott belevágni a kikötőépítésbe.
Az önkormányzat áll nyerésre
Jogerősen is megnyerte a korábbi jegyző elleni munkaügyi pert a zamárdi önkormányzat. A hivatalvezetőt a képviselő-testület élve egy akkor új törvény adta jogával, indoklás nélkül, azonnali hatállyal menesztette. A Zamárdi Hírmondó című önkormányzati újság arról is tájékoztat: az önkormányzat által indított kártérítési perben első fokon 3,5 millió forint megfizetésére kötelezte a bíróság az exjegyzőt.