Siófok  30.5  •  13.4 kn       

Keszthely  30.9  •  14 kn       

Balatonfüred  32  •  6.1 kn       

Balatonboglár  30.5  •  12.6 kn       

Orfű  30  •  9 kn       

Velencei-tó  33.2  •  15.4 kn       

Tiszafüred  34.4  •  11.5 kn       

Mályi-tó  31.1  •  10.3 kn       

2026. május 06., szerda

Kopár István elérte a Horn Fokot

Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.

Kopár István elérte a Horn Fokot

Kopár István elérte a Horn Fokot

Jól indult az új esztendő Kopár Istvánnak, mert 184 nap vitorlázás után ma UTC 20.00 – kor elérte a Horn Fokot. Az időjárás is aránylag a kegyeibe fogadta a magyar vitorlázót, mert „csak” 25 – 30 kts – es délnyugati szél fogadta ennél az ikonikus helynél. Innen már a kicsit nyugodtabb Atlanti Óceánon kell vitorlázni hazafelé.

A versenyt továbbra is a francia Jean – Luc Van Den Heede vezeti, akinek még 2544 tmf van hátra a célig. Második Mark Slats (3315 tmf), harmadik Uku Randmaa (5818 tmf). Kopár István negyediknek vette a Horn Fokot, mögötte még a finn Tapio Lehtinen vitorlázik kicsit több mint 2600 tmf – el lemaradva.

A verseny honlapja:

https://goldengloberace.com/

Star Sailors League Nations Gold Cup Előző

Star Sailors League Nations Gold Cup

Visszatért és már díjat is nyert a Beneteau legendás FIRST sorozata  Következő

Visszatért és már díjat is nyert a Beneteau legendás FIRST sorozata