Tiszafüred  7.8  •  11.5 kn

Mályi-tó  5.7  •  8 kn

2024. április 18., csütörtök

Befejeződött a Nagyhajós Országos Bajnokság

Összesen 11 hajóosztály (50-es cirkáló, 33-as, 15-ös jolle, 25-ös jolle, Scholtz 22, Sudár Sport, Regina, Nautic, X-35 Hungary, B25, Elliott 770) 86 csapata nevezett be a Magyar Vitorlás Szövetség által Balatonfüreden augusztus 4-e és augusztus 7-e között megrendezett Nagyhajós Országos Bajnokság DOQDrive Nagydíjra.

Változatos volt az idei Nagyhajós Országos Bajnokság, amely vasárnap a díjkiosztóval ért véget.

Összesen 11 hajóosztály (50-es cirkáló, 33-as, 15-ös jolle, 25-ös jolle, Scholtz 22, Sudár Sport, Regina, Nautic, X-35 Hungary, B25, Elliott 770) 86 csapata nevezett be a Magyar Vitorlás Szövetség által Balatonfüreden augusztus 4-e és augusztus 7-e között megrendezett Nagyhajós Országos Bajnokság DOQDrive Nagydíjra. A vitorlázók három pályán (Alfa, Bravo, Charlie) mérték össze tudásukat.

A menetrend változatosan alakult . Az első versenynapon keleties 8-10 csomós szél fogadta a csapatokat, az Alfa pályán  (50-es cirkáló, Nautic, X-35, 33-as) sikerült megrendezni a tervezett három futamot, a másik két pályán azonban elállt a szél, így a többi hajóosztály (15-ös jolle, 25-ös jolle, Scholtz 22, Sudár Sport, Regina, B25, Elliott 770) egy teljesített futammal zárta a napot.

A következő nap - pénteken - a versenyrendezőség az eredeti tervhez képest előrébb hozta a rajtot - fél 9-re - mert a reggeli órákra jó szelet ígért a meteorológia. Így is történt: a Sudár Sport kivételével valamennyi hajóosztál abszolválta a tervezett 3 futamot. Szombaton viszont túl erős volt a szél, így parti halasztásról döntöttek a szervezők, a szél később sem gyengült jelentősebben, így a harmadik versenynapon nem voltak futamok. Vasárnap ismét korán reggel - fél 9-re lett kiírva a rajt -, a Bravo és Charlie pálya résztvevői egy futamot "mentek".

Vasárnap délután a bajnokságnak helyet adó Kékszalag Portban került sor a díjkiosztóra.

• a Scholtz 22-eseknél Aventura (Dr. Veisz Miklós / THE-YKA),
  • a Sudár Sport osztályban a Sudár Uno (kormányos: Dr. Szenczi Zalán / TYC)
  • az X-35-ösöknél pedig Admiral X (Vermesy Sándor / ADMIRAL)

lett a 2022-es bajnok.

A részletes eredményeket a verseny ONLINE HIRDETŐTÁBLÁJÁN az Eredmények menüpont alatt, itt lehet megnézni

Fókuszban a 30-asok Földváron: Mindjárt kezdődik a Bajnokság Előző

Fókuszban a 30-asok Földváron: Mindjárt kezdődik a Bajnokság