Siófok  6.6  •  7.5 kn       

Keszthely  7.9  •  4 kn       

Balatonfüred  6.3  •  1.7 kn       

Balatonboglár  6.6  •  8.8 kn       

Orfű   •  9 kn       

Velencei-tó  7.3  •  7.6 kn       

Tiszafüred  5.3  •  3.6 kn       

Mályi-tó  5.9  •  1.3 kn       

2025. február 05., szerda

Továbbépítik a Kis-Balaton vízvédelmi rendszerét

Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.

Végső szakaszához érkezett a kis-balatoni vízvédelmi rendszer megépítése, a beruházás becsült értéke 7,3 milliárd forint.

A megvalósításhoz uniós forrást kíván igénybe venni Magyarország, a projektet a kormány kiemelt feladatként kezeli.
A kis-balatoni vízvédelmi rendszer teljes megépítésének kérdése 20 éve van napirenden. Az 1970-es évektől tervezték, majd amikor a Balaton vízminőségét tragikusan lerontotta az eutrofizáció (a növények elszaporodása), 1979-ben döntöttek a Kis-Balaton Vízvédelmi Rendszer megépítéséről. Az eredeti tervek szerint a Kis-Balaton vízvédelmi rendszer alapvető célja, hogy megakadályozza a Balaton tápanyagterhelését.

Nemzetközi versenyek a Balatonon Előző

Nemzetközi versenyek a Balatonon

11mOD Világbajnokság a Balatonon Következő

11mOD Világbajnokság a Balatonon