Siófok 30.5 • 13.4 kn
Lovas Zsolt és Ormai Koppány Konrád az F18 flottabajnok!
Az időjárás-előrejelzésekkel ellentétben remek szélviszonyok fogadták az F18 katamarán és a Csillaghajó mezőnyt.
Kiváló versenyt rendezett a Spartacus az év eddigi legforróbb hétvégéjén. Az időjárás-előrejelzésekkel ellentétben remek szélviszonyok fogadták az F18 katamarán és a Csillaghajó mezőnyt.
Pénteken még csak a katamaránok versenyeztek, három futamot teljesítettek északi-északkeleti szélben. Szombaton csatlakoztak a Csillaghajók, nekik három, a katamaránoknak négy futamra került sor 6-7 csomós, tíz fokokat lengő délnyugatiban. Vasárnapra még rátett egy lapáttal a kánikula, de valamelyest a délnyugati szél is: igazi földvári álomfutamokkal, 8-10 csomós stabil szélben, ragyogó napsütésben ért véget a verseny.
Tizenkét katamarán indult, a dobogón olyan egységek végeztek, amelyekben a kormányosok már több különböző hajóosztályban értek el sikereket a kishajóktól a kis versenykielereken át egészen a nagy katamaránokig.
A bajnok kormányos, Lovas Zsolt röviden értékelt: "Remek szél volt a várakozások ellenére, a lokáció, Földvár sokat segített. A katamaránozás a kedvencem, mentem a Racing Djangoval és Nacra 15 katamarán edző vagyok. Idén szerencsére a két osztály bajnoksága nem egyidőben volt, azaz nem kellett a tanítványaimmal dolgoznom, ráadásul idén kaptunk is kölcsön Petrányi Zolitól egy hajót, szóval minden összejött. Nagyon örülök, hogy versenyzőtársammal élni tudtunk a lehetőséggel."
Az ezüstérmes Rauschenberger Miklós elmondta: "Három-négy fajta hajóosztályban versenyzem egy-egy szezonban. Az F18-ban az fogott meg, hogy nagyon szeretek katamaránozni, kedvelem ezt a hajótípust. A nagy többtestűek után itt újra élem azt a vízközeli élményt, amit utoljára 470-esben tapasztaltam meg, és hiányzott. A tizenkét induló páros már szép mezőny, érződik a csapatban a lendület, az elköteleződés, jó ilyen versenyzőtársakkal vetélkedni. Amúgy egy pályán vitorláztunk a Csillaghajókkal, na ez az a hajóosztály amit igazán kipróbálnék egyszer..."
Az F18 flottabajnok a Lovas Zsolt, Ormai Koppány Konrád (EGIS) páros lett, remekül vitorláztak, hét futamot megnyertek..., a második helyen Rauschenberger Miklós és Hammer Natasa Zorka (BYC) végzett, harmadik lett Diószegi Zoltán és Jankovics Gábor (VICC).
Az öt hajós Csillaghajó mezőny első három helyén pontegyenlőség alakult ki, a szabályok szerint a Kátai Péter - Vincze Gábor (BORA) páros nyert, ők vihették haza a Telegdy István legendás olimpikon sztáros emlékére alapított "Ketyi" vándordíjat is. Második lett Kónya Balázs és Bartoss Gábor (SVSK) frissen összeült párosa, a harmadik helyen Forintos Róbert és Horváth István (SVE) végzett.
A Nyári Földvári Regatták második fordulójára július 11-12-én kerül sor.
Kép: Kézai Zsolt