Siófok 30.5 • 13.4 kn
Gyenge szellőtől a gálaestig: Remek hangulatban telt a 2026-os Májusi Kilengés
Az RSM katamarán volt a leggyorsabb a Keszthelyi Túravitorlás Club által szervezett Májusi Kilengés 2026 vitorlás túraversenyen.
A versenyt a Keszthelyi Túravitorlás Club rendezte meg Gárdos Péter elnök vezetésével. Az esemény elsődleges célja az volt, hogy vitorlázási lehetőséget biztosítson a pünkösdi hétvégén. Emellett a futam kiváló alkalmat teremtett a Balaton kelet-nyugati tengelyének megvitorlázására még a Kékszalag előtt, így a profi sportolók és az élményvitorlázók számára egyaránt remek felkészülési és versenyzési lehetőséget nyújtott.
A verseny első napján a mezőny Balatonszárszóról vitorlázott Keszthelyre, majd a második napon a Keszthely és Badacsony közötti szakaszt teljesítették a résztvevők. A regatára összesen 45 hajó nevezett be, amelyek fedélzetén 207 vitorlázó vágott neki a távnak.
A verseny két túra futamból állt. Az első futam rajtja május 23.-án 09 óra 30 perckor volt Balatonszárszó előtti vízterületen. A rendezőmotorostól északra a piros rajt zóna volt kijelölve, ahol a katamaránok rajtolhattak, délre a sárga zóna a többi hajónak. Az 5 perces „papa” lobogós rajteljárás rendben lezajlott. A katamaránoknak a gyenge D-NY-i szélben sikerült kellően eltávolodni a mezőnytől. A délelőtt folyamán gyenge változó szellők lengedeztek, csak lassan haladtak a hajók. Délutánra kaptunk élénk É-i szelet, így szinte az összes hajónak sikerült Keszthelyen célba érni.
A napközbeni parti programoknak a Keszthelyi Túravitorlás Club adott otthont, ahol megrendezték a Ládagyári Capriccio elnevezésű parti eseményt. A rendezvényen zajlott a regisztráció és a nevezési csomagok átvétele, majd itt került sor az első nap eredményeinek kihirdetésére, a díjkiosztóra, valamint az ezt követő gálaestre is. A résztvevőket korlátlan étel- és italfogyasztással, koncertekkel, DJ-vel, kiállítókkal és különféle meglepetésekkel várták, a versenyre nevezett hölgyek között pedig exkluzív ajándékokat is kisorsoltak.
Győztesek, akiket a dobogó legfelső fokán ünnepelhettünk idén:
Abszolút: 1. RSM 2. Kürt Team Kaáli 3. Deboti
Abszolút Egytestű: 1. Rene 2. Trentasette 3. Lisa
Katamarán: 1. RSM 2. Kürt Team Kaáli 3. Deboti
YS Open: 1. Rene 2. Trentasette 3. Ganz Danubius
YS-1.: 1. Distini Saluti 2. Vuvuzelle 3. Sritz
YS-2.: 1. Old's Scool 2. Mia 3. Big Ben
YS-3.: 1. Pepitó 2. Zenit and More 3. -
Díjazott Osztályok (5 hajó felett):
Összevont Cirkáló: 1. Alboran 2. Kishamis 3. -
Regina: 1. Hullámtáncos 2. Dundi. 3. Nymeria
X-99: 1. Defender 2.Unilub-X 3. X-Ray
A második futamra másnap 24.-én került sor 10 óra 30 perces rajttal. A rajtvonal az előző napihoz hasonlóan kétszektoros volt. Kedvező 7,5 csomós D szél fújt. A mezőny fürgén igyekezett a cél felé, amit Badacsony előtt tűztünk ki. 11 óra környékén volt egy nagyobb lavór a Szigligeti öböl közepén, de szerencsére hamarosan leterjedt a 8 csomós D szél. Az első hajó az RSM 11 óra 46 perc 46 másodperckor be is futott. 14 óra után pár másodperccel már az összes elrajtolt hajó is befutott.
A rendezők gratulálnak és köszönik a résztvevő hajósok bizalmát.
Köszönetet mondanak a rendezvényt önzetlenül támogatóknak
és szeretettel visszavárnak mindenkit!
Üdvözlettel:
Gárdos Péter
KTC elnök sk