Siófok  30.5  •  13.4 kn       

Keszthely  30.9  •  14 kn       

Balatonfüred  32  •  6.1 kn       

Balatonboglár  30.5  •  12.6 kn       

Orfű  30  •  9 kn       

Velencei-tó  33.2  •  15.4 kn       

Tiszafüred  34.4  •  11.5 kn       

Mályi-tó  31.1  •  10.3 kn       

2026. június 10., szerda

Gyenge szellőtől a gálaestig: Remek hangulatban telt a 2026-os Májusi Kilengés

Gyenge szellőtől a gálaestig: Remek hangulatban telt a 2026-os Májusi Kilengés

Az RSM katamarán volt a leggyorsabb a Keszthelyi Túravitorlás Club által szervezett Májusi Kilengés 2026 vitorlás túraversenyen.

A versenyt a Keszthelyi Túravitorlás Club rendezte meg Gárdos Péter elnök vezetésével. Az esemény elsődleges célja az volt, hogy vitorlázási lehetőséget biztosítson a pünkösdi hétvégén. Emellett a futam kiváló alkalmat teremtett a Balaton kelet-nyugati tengelyének megvitorlázására még a Kékszalag előtt, így a profi sportolók és az élményvitorlázók számára egyaránt remek felkészülési és versenyzési lehetőséget nyújtott. 

A verseny első napján a mezőny Balatonszárszóról vitorlázott Keszthelyre, majd a második napon a Keszthely és Badacsony közötti szakaszt teljesítették a résztvevők. A regatára összesen 45 hajó nevezett be, amelyek fedélzetén 207 vitorlázó vágott neki a távnak. 

A verseny két túra futamból állt. Az első futam rajtja május 23.-án 09 óra 30 perckor volt Balatonszárszó előtti vízterületen. A rendezőmotorostól északra a piros rajt zóna volt kijelölve, ahol a katamaránok rajtolhattak, délre a sárga zóna a többi hajónak. Az 5 perces „papa” lobogós rajteljárás rendben lezajlott. A katamaránoknak a gyenge D-NY-i szélben sikerült kellően eltávolodni a mezőnytől. A délelőtt folyamán gyenge változó szellők lengedeztek, csak lassan haladtak a hajók. Délutánra kaptunk élénk É-i szelet, így szinte az összes hajónak sikerült Keszthelyen célba érni.

A napközbeni parti programoknak a Keszthelyi Túravitorlás Club adott otthont, ahol megrendezték a Ládagyári Capriccio elnevezésű parti eseményt. A rendezvényen zajlott a regisztráció és a nevezési csomagok átvétele, majd itt került sor az első nap eredményeinek kihirdetésére, a díjkiosztóra, valamint az ezt követő gálaestre is. A résztvevőket korlátlan étel- és italfogyasztással, koncertekkel, DJ-vel, kiállítókkal és különféle meglepetésekkel várták, a versenyre nevezett hölgyek között pedig exkluzív ajándékokat is kisorsoltak. 

Győztesek, akiket a dobogó legfelső fokán ünnepelhettünk idén:

Abszolút: 1. RSM 2. Kürt Team Kaáli 3. Deboti

Abszolút Egytestű: 1. Rene 2. Trentasette 3. Lisa

Katamarán: 1. RSM 2. Kürt Team Kaáli 3. Deboti

YS Open: 1. Rene 2. Trentasette 3. Ganz Danubius

YS-1.: 1. Distini Saluti 2. Vuvuzelle 3. Sritz

YS-2.: 1. Old's Scool 2. Mia 3. Big Ben

YS-3.: 1. Pepitó 2. Zenit and More 3. -

Díjazott Osztályok (5 hajó felett):

Összevont Cirkáló: 1. Alboran 2. Kishamis 3. -

Regina: 1. Hullámtáncos 2. Dundi. 3. Nymeria

X-99: 1. Defender 2.Unilub-X 3. X-Ray

A második futamra másnap 24.-én került sor 10 óra 30 perces rajttal. A rajtvonal az előző napihoz hasonlóan kétszektoros volt. Kedvező 7,5 csomós D szél fújt. A mezőny fürgén igyekezett a cél felé, amit Badacsony előtt tűztünk ki. 11 óra környékén volt egy nagyobb lavór a Szigligeti öböl közepén, de szerencsére hamarosan leterjedt a 8 csomós D szél. Az első hajó az RSM 11 óra 46 perc 46 másodperckor be is futott. 14 óra után pár másodperccel már az összes elrajtolt hajó is befutott.

A rendezők gratulálnak és köszönik a résztvevő hajósok bizalmát.

Köszönetet mondanak a rendezvényt önzetlenül támogatóknak

és szeretettel visszavárnak  mindenkit!

 A két nap eredményei ITT

Üdvözlettel:

Gárdos Péter

KTC elnök sk

Embert próbáló körülmények között, parádés versenyzéssel rajtolt el a 2026-os nagyhajós szezon Előző

Embert próbáló körülmények között, parádés versenyzéssel rajtolt el a 2026-os nagyhajós szezon

5 év után újra vitorlásverseny a Fertő tavon! Következő

5 év után újra vitorlásverseny a Fertő tavon!