Siófok  4.4  •  12.6 kn       

Keszthely  4.9  •  5 kn       

Balatonfüred  4.1  •  4.4 kn       

Balatonboglár  4.6  •  12.6 kn       

Orfű   •  10 kn       

Velencei-tó  5.4  •  6.7 kn       

Tiszafüred  6.1  •  10.1 kn       

Mályi-tó  4.5  •  7.5 kn       

2021. december 03., péntek

Tihanyi Kör -Dr. Dulin László Emlékverseny beszámoló

Tihanyi Kör -Dr. Dulin László Emlékverseny beszámoló

A szervezők által járt esti széltánc azonban mégis segített, a rajt után a keleti medencében enyhe légmozgás alakult ki, így a „komppénztárból fújó szél„ ismét segített, amiben igen szoros, hajó-hajó melletti tihanyi csőben való cirkálás után egy újabb leállás után jutottak el versenyzők a 1. számú pályajelig.

A Tihany kör - Dr.Dulin László Emlékverseny rekordszámú 75 nevezővel szeptember 4-én rajtolt el szélcsendes időben.

A szervezők által járt esti széltánc azonban mégis segített, a rajt után a keleti medencében enyhe légmozgás alakult ki, így a „komppénztárból fújó szél„ ismét segített, amiben igen  szoros, hajó-hajó melletti tihanyi csőben való cirkálás után egy újabb leállás után jutottak el versenyzők a 1. számú pályajelig.

Onnét frissülő szélben tudtak szoros küzdelemben a tihanyi rév túloldalán a TYC kikötőnél kihelyezett kapun áthaladni, ami ezévben is a befutó lett.

Az abszolút első (OU SALI!) és második (OBSESSION) között hajszálnyi különbség volt.

Hegedűs Léna versenyrendező remek döntése nyomán, 2021-ben is félkört futottak a versenyzők, a mezőny kitartóbb egységei így is 17 órára futott be.

A rendezők sajnálatára az idén sem jutott el, a gyenge szél miatt a mezőny Sajkodra.

Reméljük, jövőre már a szél is velünk lesz, és teljes kört tudunk futni.

Reményeink szerint a gyenge szél ellenére, a résztvevők élvezték a szoros helyzeteket, amit a tihanyi domborzat idén is megfűszerezett.

Az eredmények a következőként alakultak:

Sudár Sport Osztály:

Rank

Boat

HelmName

Crew

1

Bluebánat

Hainzmann Ákos

Hainzmann Rege Kata,

2

Semiramis

Bier Norbert

Verseci István, Horváth István,

3

Alsol

Medina Viktor

Zlamál Rita, Kovács Lajos,

11MOD Osztály:

ank

Boat

HelmName

Crew

1

Obsession

Czap Zoltán

Tar László Lajos, Nemes Szabolcs,

2

Storm

Köhler Imre

Höflinger Norbert, Tömör-Tones Zsolt,

3

Manual

Zeöld Ákos

Tóth Tamás, Nagy Benedek Péter,
Kovacsics András,

SCHOLTZ 22 Osztály:

Rank

Boat

HelmName

Crew

1

Kismedve

Deák Zsolt

Bach Gyula, Juhász Tamás,

2

Csupasz

Farkas Ákos

Briglevics Tamás,

3

Rozsdás Bökõ

Major László

Garamvári Bálint Márk, Goóts János,

FLAAR18 Osztály:_

1

HUN 18017

Somogyi Lóránt

Kratzl Anna,

2

Flaaraway

Malek Zsolt

Pándy Gabriella, Malek Szabina,

3

HUN 18023

Lehoczki Norbert

Lehoczki Dominik Norbert,

Yardstick I. Csoport:

ank

Boat

HelmName

Crew

1

Madicken

Martinyi Aladár

Dániel Marcell Gábor, Czetl Gábor, Beck
Gergõ, Pál György Béla,

2

Blue Jay

Draskóczi Katalin

Lázár Anna, Péter Luca,

3

Re-Life

Fadgyas József

Baranyai Lajos, Sutka Julianna,

Yardstick II. Csoport:

Rank

Boat

HelmName

Crew

1

Amitié

Szabó Vilmos

Keresztes Gábor, Cittel Gergely, (HUN)

2

Walküre

Kertész András Tibor

Kertész Lóránd, Kertész Ágoston,

3

Spiritus

Antal Péter

Csenkey Tamás

Yardstick III. Csoport:

ank

Boat

HelmName

Crew

1

Fishbone

Élõ Tibor

Lados János, Asztalos Bence,

2

Solaris

Gergely László

Jeney Roland, Zsitró Attila, Kuti Ákos,

3

Zénó

Szabó Zoltán

Vajda Zsolt,

A legeredményesebb tisztán női egységek:

Yardstick I. csoport

2. helyezett

Blue Jay

Draskóczi Katalin

Lázár Anna, Péter Luca,

Yardstick II. csoport

4.helyezett

Jukebox

Galla Viktória

Bögi Katalin, Glaser Zina, Tarnóczi Júlia
Orsolya, Tar Krisztina, Kúsz Andrea,

2021-ben visszatér a hagyományos Szüreti Regatta! Előző

2021-ben visszatér a hagyományos Szüreti Regatta!

Jön a Félszigetkerülő Széchenyi István Emlékverseny BDO Nagydíj Következő

Jön a Félszigetkerülő Széchenyi István Emlékverseny BDO Nagydíj