Siófok  4.4  •  20.1 kn       

Keszthely  4.9  •  23 kn       

Balatonfüred  4.1  •  20.2 kn       

Balatonboglár  4.4  •  22.9 kn       

Orfű   •  15 kn       

Velencei-tó  3.5  •  10 kn       

Tiszafüred  4.8  •  16.6 kn       

Mályi-tó  3.7  •  18 kn       

2024. december 25., szerda

Kötelező olvasmány vitorlásversenyzőknek

Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.

Kötelező olvasmány vitorlásversenyzőknek

Kötelező olvasmány vitorlásversenyzőknek

Közeledik a szezon, ezért a Magyar Vitorlás Szövetség egy összeállítást készített a szükséges teendőkről. 

Az egyik legfontosabb, hogy a Magyar Vitorlás Szövetség által szervezett versenyeken csak az igazolt versenyzők indulhatnak, akik rendelkeznek 2018-ra szóló versenyengedéllyel és érvényes sportorvosival.

Nagyon fontos a sportorvosi

 A sportorvosi igazolás kiemelten fontos, mert várhatóan az idei első negyedévben elindul a az úgynevezett Nemzeti Sportinformációs Rendszer. A versenyengedélyek ebbe a közhiteles nyilvántartási rendszerbe kerülnek be, amit összekapcsolnak az OSEI (Országos Sportegészségügyi Intézet) adatbázisával is. Így csak annak adható ki versenyengedély aki érvényes sportorvosi igazolással rendelkezik. A Magyar Vitorlás Szövetség arra kér minden érintettet, hogy már most jelentkezzetek be sportorvosi vizsgálatra.

Ha valaki 2018-ban kezdi a versenyzést, akkor be kell lépnie valamelyik egyesületbem amelyek listája itt található: http://hunsail.hu/tagszervezetek. Amennyiben valaki egyesületet szeretne váltani, akkor a korábbi egyesülettel aláíratott átigazolási űrlapot kell az új egyesülethez eljuttatni és az új egyesület az online rendszerben a versenyengedély kikérésekor kéri a sportoló átigazolását.

Ellenőrizni kell a hajópapírokat!

A hajólevél és a hajóbiztosítás is fontos a versenyzéshez. A saját tulajdonban lévő hajó nevét, típusát, vitorlaszámát, hajólevélszámát, valamint biztosítási kötvény számát kell elküldeni az mvsztb@hunsail.hu címre. Ezt követően a Technikai bizottság a versenyzőhöz kapcsolja az adott hajót, amely így megjelenik a versenyzők profiljában (fiókjában). A hajókra szóló felelősségbiztosítás továbbra is esetenként legfeljebb 5 millió forintra szól.

Az aktutális yardstickszámok megtalálhatóak a VIHAR rendszerben a hajó adatlapján vagy az aktuális yardsticklistában. Ha a yardstickszám helytelennek tűnik, vagy még nem rendelkezik vele, akkor a Magyar Vitorlás Szövetség Technikai bizottságának kell írni az mvsztb@hunsail.hu címre. Nagyon leegyszerűsítve a feladatokat: időben - azaz a szezonkezdet előtt - érdemes a hajólevél, hajóvezetői papírok érvényességét és feltöltését ellenőrizni. Az is fontos, ha van támogató, akkor a kötelező a hirdetésviselési engedélyt kérni, amit minden faktorszámmal jelölt versenyen a nevezéskor be kell mutatni.

Versenyengedély díj sportolóknak, Tagdíj egyesületeknek

Idén, a versenyengedély díja felnőtt - azaz 1999-ben és korábban született - sportolók esetében 12 500 forint/év. Az ifjúsági - 2000 és 2005 között született - sportolóknak 4000 forint/év. A leigazolási és átigazolási díj pedig 5000, illetve 1500 forint. A 20 fősnél kisebb egyesületek tagdíja 120 000 forint/év, a 21-40 fős egyesületek esetében 70 000 forint/év, a 40 főnél nagyobbaknak pedig 130 000 forint/év.

A fenti áttekintés egyes pontjait és a fontos linkeket tartalmazó részletes útmutató itt találhatóhttp://hunsail.hu/versenyzoknek

Fa Nándor lett az MVSZ tiszteletbeli elnöke Előző

Fa Nándor lett az MVSZ tiszteletbeli elnöke

Vadnai Benjamin: Gyorsabb lettem Következő

Vadnai Benjamin: Gyorsabb lettem