Siófok  24.4  •  1.9 kn       

Keszthely  21.8  •  3.4 kn       

Balatonfüred  24.1  •  5.2 kn       

Balatonboglár  24.4  •  2.8 kn       

Orfű  22.4  •  3.8 kn       

Velencei-tó  23.2  •  3.1 kn       

Tiszafüred  26.5  •  3.3 kn       

Mályi-tó  24.5  •  2.7 kn       

2024. július 28., vasárnap

Nőtt a magyar hajók száma a horvát kikötőkben

Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.

A horvátországi kikötők teljes forgalma közel 10 százalékkal csökkent tavaly, de magyar tulajdonú hajó csaknem 40 százalékkal több kötött ki az adriai horgonyzóhelyeken – derül ki a horvát statisztikai hivatal pénteken közzétett adataiból.

Nőtt a magyar hajók száma a horvát kikötőkben

A múlt évben összesen 118,5 ezer vitorlás és motoros hajó érkezett a horvát tengerpart 96 kikötőjébe, 8,5 százalékkal kevesebb, mint 2010-ben. A legtöbb vízi jármű tulajdonosa sorrendben horvát, olasz, német, osztrák, szlovén, egyesült államokbeli, brit és francia volt, a 9. helyen a magyarok állnak.

Ideiglenes kikötési engedéllyel 1810 magyar tulajdonú hajót regisztráltak a horvát hatóságok, 38,9 százalékkal többet az előző évhez képest. A növekedés mértéke az alig tizedakkora hajóforgalmat produkáló finnek után a második legnagyobb volt.

A magyar hajók közül 890 motoros és 824 vitorlás volt – mindegyik legalább két fekvőhelyes, tisztálkodási lehetőséggel és konyhával ellátott –, legalább háromméteres motorcsónakból pedig 96-ot regisztráltak.

Majdnem 17 százalékkal csökkent ugyanakkor az állandó horvátországi kikötési engedéllyel rendelkező magyar hajók száma, miközben az összes engedély száma csak egy százalékkal mérséklődött. Az adriai horgonyzóhelyeken 2011-ben 192 magyar hajónak volt egész éves engedélye, ez 125 motoros hajót és 68 vitorlást, valamint két kisebb motorcsónakot jelent.

Horvátországban a legtöbb állandó kikötési engedéllyel sorrendben a horvát, az osztrák, a német, az egyesült államokbeli, a szlovén, az olasz és a brit tulajdonú hajók rendelkeznek, a statisztikai adatok alapján a magyaroké a 8. hely ezen a listán.

Még sose indult ilyen korán a balatoni hajózási szezon Előző

Még sose indult ilyen korán a balatoni hajózási szezon

Vasárnap Batta Kupa Következő

Vasárnap Batta Kupa