Siófok  30  •  4.3 kn       

Keszthely  27.9  •  3 kn       

Balatonfüred  29.6  •  3.5 kn       

Balatonboglár  30  •  1.7 kn       

Orfű  31  •  3 kn       

Velencei-tó  27.1  •  3 kn       

Tiszafüred  25.6  •  3.1 kn       

Mályi-tó  26.1  •  4.1 kn       

2025. július 03., csütörtök

Detre Dia a BYC színeiben folytatja

Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.

Az ötszörös magyar bajnok és hatszoros év legjobb szörföse Detre Dia 2010 októberétől a Balatonfüredi Yacht Club színeiben folytatja versenyzői pályafutását.

Detre Dia a BYC színeiben folytatja

Dia kiskora óta versenyszerűen sportol, 16 évesen ismerkedett meg a szörfözéssel, amely szerelem volt első látásra. Három évvel deszkára állása után már válogatott kerettagként kezdett nemzetközi versenyekre járni.

Az első komolyabb külföldi sikere a 2004-es Athéni Olimpiára a kvalifikációs szint megfutása volt, de sajnos akkor még nem Dia képviselhette hazánkat a Játékokon. Kitartó munkával 2008-ban Pekingi Olimpián viszont már ő versenyezhetett, megszerezve az addigi legjobb magyar női eredménynek számító 22. helyezést.

Azóta magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, és egy profi francia edző és egy kisebb nemzetközi szörfös csapattal közösen készül a versenyekre. Dia a nemzetközi mezőnyben is egyre jobb eredményeket ér el. 2010. év nyarán már a nemzetközi világranglistán 16-ként jegyezték. Dia elsődleges célja, hogy megszerezze a Londoni Olimpia kvalifikációt, és ott az első 10 közé jusson. Sok sikert a további versenyzéshez!

AC III. Tavaszi Regatta Előző

AC III. Tavaszi Regatta

Javul a helyzet a Balatonon Következő

Javul a helyzet a Balatonon