Siófok 5.5 • 15.7 kn
Gyakorlat, gyakorlat, gyakorlat - Spéci program jön Magyarországra
Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.
Gyakorlat, gyakorlat, gyakorlat - Spéci program jön Magyarországra
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság támogatásával folytatódik 2018-ban a Vitorlás Suli Program továbbfejlesztése.
Pár hete újabb fontos lépés történt a magyar vitorlássport rövid és hosszú távú fejlesztése érdekében: a Magyar Vitorlás Szövetséghez (MVSZ) látogatott Tim Cross, a World Sailing Development of National Sports Structures programért felelős vezetője.
Az egyeztetéseken az MVSZ szakemberei Tim Cross-szal közösen előkészítették a bevezetéshez szükséges programelemeket, illetve a minőségbiztosítási folyamatok dokumentációit. Az elkészült anyagokat a tagszervezetek képviselőinek és az MVSZ utánpótlás képzésében aktív szakembereknek workshopok keretében mutatják be, dolgozzák fel és a munka folytatódik
újabb egyeztetésekkel.
Mi ez?
Az MVSZ 2013-ban kezdte meg a Vitorlás Suli Program bevezetését célzó együttműködést a World Sailinggel. 2018 nyarán pedig elérkezünk az egyik legfontosabb mérföldkőhöz: a World Sailing képviselői auditra érkeznek Magyarországra, hogy a bevezetett porgramot működés közben validálják. Holczhauser András, az MVSZ főtitkára elmondta, hogy a technikai sportágak edzőképzése során sajnos kevés a gyakorlati órakeret, sok esetben problémát okoz, hogy az elméleti oktatási módszereket nem lehet hatékonyan a gyakorlatba átültetni. Annak érdekében, hogy a különböző sportágakban gyakorlatorientált képzések induljanak, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) támogatásával létrejött a Development of National Sport Structures (DNSS). Ennek a támogatási rendszernek a célja, hogy nemzetközileg elfogadott, sztenderdizált legyen a sportolók és az edzők képzése, valamint a vitorlásiskolák működése.
A DNSS segítségével a legmagasabb nemzetközi szakmai kritériumoknak megfelelő egységes és gyermekközpontú oktatási tematikához jutnak a magyarországi vitorlásiskolák, ezen túl a program kiemelt figyelmet fordít a biztonságra és a sportolói bázis kiszélesítésére is. Leegyszerűsítve olyan támogatási rendszerről van szó, amelynek segítségével fejleszteni lehet a Magyar Vitorlás Szövetség által elindított Vitorlás Suli Programot. A programban szereplő iskolák így nemzetközi szinten is elismertté válhatnak, és a gyakorlatban is helytálló módszerekkel oktatják, képzik az edzőket, sportolókat.