Siófok  6.1  •  26.7 kn       

Keszthely  5.9  •  24 kn       

Balatonfüred  5.8  •  25.7 kn       

Balatonboglár  6.2  •  28.4 kn       

Orfű   •  21 kn       

Velencei-tó   •  17.6 kn       

Tiszafüred  3.9  •  22.1 kn       

Mályi-tó  4.2  •  23.4 kn       

2024. december 24., kedd

Gyakorlat, gyakorlat, gyakorlat - Spéci program jön Magyarországra

Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.

Gyakorlat, gyakorlat, gyakorlat - Spéci program jön Magyarországra

Gyakorlat, gyakorlat, gyakorlat - Spéci program jön Magyarországra

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság támogatásával folytatódik 2018-ban a Vitorlás Suli Program továbbfejlesztése.

Pár hete újabb fontos lépés történt a magyar vitorlássport rövid és hosszú távú fejlesztése érdekében: a Magyar Vitorlás Szövetséghez (MVSZ) látogatott Tim Cross, a World Sailing Development of National Sports Structures programért felelős vezetője.

Az egyeztetéseken az MVSZ szakemberei Tim Cross-szal közösen előkészítették a bevezetéshez szükséges programelemeket, illetve a minőségbiztosítási folyamatok dokumentációit. Az elkészült anyagokat a tagszervezetek képviselőinek és az MVSZ utánpótlás képzésében aktív szakembereknek workshopok keretében mutatják be, dolgozzák fel és a munka folytatódik

újabb egyeztetésekkel.

Mi ez?

Az MVSZ 2013-ban kezdte meg a Vitorlás Suli Program bevezetését célzó együttműködést a World Sailinggel. 2018 nyarán pedig elérkezünk az egyik legfontosabb mérföldkőhöz: a World Sailing képviselői auditra érkeznek Magyarországra, hogy a bevezetett porgramot működés közben validálják. Holczhauser András, az MVSZ főtitkára elmondta, hogy a technikai sportágak edzőképzése során sajnos kevés a gyakorlati órakeret, sok esetben problémát okoz, hogy az elméleti oktatási módszereket nem lehet hatékonyan a gyakorlatba átültetni. Annak érdekében, hogy a különböző sportágakban gyakorlatorientált képzések induljanak, a Nemzetközi Olimpiai  Bizottság (NOB)  támogatásával létrejött a Development of National Sport Structures (DNSS). Ennek a támogatási rendszernek a célja, hogy nemzetközileg elfogadott, sztenderdizált legyen a sportolók és az edzők képzése, valamint a vitorlásiskolák működése.

A DNSS segítségével a legmagasabb nemzetközi szakmai kritériumoknak megfelelő egységes és gyermekközpontú oktatási tematikához jutnak a magyarországi vitorlásiskolák, ezen túl a program kiemelt figyelmet fordít a biztonságra és a sportolói bázis kiszélesítésére is. Leegyszerűsítve olyan támogatási rendszerről van szó, amelynek segítségével fejleszteni lehet a Magyar Vitorlás Szövetség által elindított Vitorlás Suli Programot. A programban szereplő iskolák így nemzetközi szinten is elismertté válhatnak, és a gyakorlatban is helytálló módszerekkel oktatják, képzik az edzőket, sportolókat.

Lendületben az orfűi vitorlázás, indul az 51. vitorlás szezon! Előző

Lendületben az orfűi vitorlázás, indul az 51. vitorlás szezon!

Mi volt 2017 - ben és mi lesz 2018 - ban Következő

Mi volt 2017 - ben és mi lesz 2018 - ban