Siófok   •  8.9 kn       

Keszthely  6.9  •  4 kn       

Balatonfüred  4.6  •  7.9 kn       

Balatonboglár   •  6.7 kn       

Orfű   •  8 kn       

Velencei-tó  5.7  •  14.9 kn       

Tiszafüred  5.3  •  17 kn       

Mályi-tó  1.8  •  16 kn       

2024. november 21., csütörtök

Mindenki szurkolhat a Kékszalagon

Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.

Mobilon, tableten és az interneten is lehet követni a hajókat

Mindenki szurkolhat a Kékszalagon

A magyar fejlesztésű Kwindoo nyomkövető alkalmazásával okostelefonról vagy számítógépről mindenki percről percre nézheti az egy hét múlva, 2019. július 18-án Balatonfüredről induló Kékszalag vitorlásversenyt. A nézőknek és a versenyzőknek külön-külön alkalmazást kell használniuk. A Magyar Vitorlás Szövetség szerint a nyomkövető alkalmazás segítségével még nagyobb lehet a vitorlázás és a Balaton iránti érdeklődés.

Szinte mindenki szurkolhat Európa legrégebbi és leghosszabb tókerülő vitorlásversenyén, a Kékszalagon induló hajóknak egy magyar fejlesztésű, nemzetközi szinten is bevált nyomkövető alkalmazásnak köszönhetően. Az egy hét múlva,  2019. július 18-án csütörtökön rajtoló 51. Kékszalag Nagydíjon ugyanis a Kwindoo rendszerén keresztül több felületen, így a Kwindoo weboldalán, a Kékszalag hivatalos oldalán, valamint iPhone vagy androidos okostelefonra telepített Kwindoo LiveView applikáció segítségével az összes hajó pozícióját élőben lehet követni. A nyomkövetési rendszert már a 2019. július 13-án sorra kerülő, a Kékszalag főpróbájának tartott Fehér Szalag vitorlásversenyen is kipróbálhatják az érdeklődők.

Vitorlásverseny telefonon

Holczhauser András, a Magyar Vitorlás Szövetség főtitkára elmondta: „A Kwindoo-alkalmazások segítségével szurkolók százezrei nézhetik végig a jövő csütörtökön reggel induló Kékszalagot, amelynek során a versenyzőknek a Balatonfüred-Balatonkenese-Siófok-Keszthely-Balatonfüred távot kell megtenniük maximum 48 óra alatt. Az alkalmazással olyanok is közelebb kerülhetnek a vitorlázáshoz, akiknek eddig nem volt erre módjuk. Ráadásul a Kékszalag egy kifejezetten izgalmas verseny, hiszem egész Európában egyedülálló módon várhatóan több, mint 600 hajó áll rajthoz.”

Litkey Farkas, a tizenháromszoros Kékszalag-győztesként az egyik legismertebb magyar vitorlázó azt mondta: „Bár mindenkit az érdekel, ki fogja megnyerni a Kékszalagot, mert ebből a díjból csak egy van, de a Kwindoo-alkalmazás segítségével lehetőség lesz arra, hogy kövessük az összes többi hajó versenyét is, hiszen nagyjából 35 osztály indul a Kékszalagon, és mindegyikben komoly verseny zajlik a győzelemért.” Litkey Farkas szerint a Kwindoo-val a nézők nem csak az abszolút győzelemre esélyes csúcskatamaránokat, de minden hajót tudnak követni. Szerinte így sokkal izgalmasabb és látványosabb lesz a többszáz hajó viadala a vízen.

Versenyzőknek erősen ajánlott

A versenyzőknek a nyomkövetéshez a Kwindoo Tracking applikációt kell letölteniük a telefonjukra, és azt a verseny teljes időtartama alatt futtatni ahhoz, hogy a nézők számára a hajójuk láthatóvá váljon. A Magyar Vitorlás Szövetség felhívja az érintett hajósok figyelmét: erősen ajánlott a rendszert a most szombaton sorra kerülő Fehér Szalag Generalcom Nagydíj - Izsák Szabolcs Emlékverseny kipróbálni és tesztelni, mivel a 2019. július 18-án csütörtökön induló 51. Kékszalag Nagydíjon már kötelező lesz az alkalmazás használata.

Az applikációk innen tölthetőek le!

A versenyzői applikáció használati útmutatója innen tölthető le!
Kérdések és válaszok a versenyzőknek és a nézőknek itt!

Fehér Szalag nyomkövetés itt!

A Kékszalagról

A Kékszalag Európa leghosszabb tókerülő, és a Balaton legtradicionálisabb vitorlásversenye, amelyet először 1934-ben rendeztek meg. A versenyt az a hajó nyeri, amelyik a Balatont leggyorsabban vitorlázza körbe. A verseny neve az idők folyamán fogalommá vált: ma már egybeírjuk, és Kékszalag néven évente rendezik meg. A balatonfüredi rajttól az ugyancsak itt elhelyezkedő célig légvonalban 155 kilométert kell megtenni, erre 48 óra áll a hajósok rendelkezésére. A távot évről évre közel 600 hajó, mintegy 3.000 profi és amatőr sportoló teljesíti.

A Magyar Vitorlás Szövetségről

Az 1929-ben alakult Magyar Vitorlás Szövetség a tagegyesületek szervezete, az egyes vitorlázók egyesületi tagságukon keresztül válnak a sportág részévé. A szövetségnek 140 tagszervezete van, amelyen belül közel négyezer engedéllyel rendelkező sportoló versenyez. Magyarország tavain a tagegyesületek évente összesen több mint kétszáz vitorlás versenyt rendeznek. A versenyzők 50-55 különböző kategóriában, hajóosztályokban mérkőzhetnek az országos bajnoki címekért. A magyar vitorlázás aktívan kapcsolódik a nemzetközi versenyélethez is. A Balatonon évente négy-hat alkalommal kerül sor különféle hajóosztályokban világ és Európa-bajnokságokra, Európa Kupa futamokra.

Szombaton rajtol a Fehérszalag Előző

Szombaton rajtol a Fehérszalag

Felkerültek a hétvégi Rizling Kupa eredményei Következő

Felkerültek a hétvégi Rizling Kupa eredményei