Siófok  12.2  •  4.7 kn       

Keszthely  13.9  •  9 kn       

Balatonfüred  11.9  •  9.6 kn       

Balatonboglár  12.2  •  2.5 kn       

Orfű  13  •  5 kn       

Velencei-tó  12.3  •  9 kn       

Tiszafüred  15.6  •  5.2 kn       

Mályi-tó  11.2  •  8 kn       

2024. április 19., péntek

Nagyhajós Bajnokság: Széltelenség után 6 - 8 futam

Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.

Nagyhajós Bajnokság: Széltelenség után 6 - 8 futam

Nagyhajós Bajnokság: Széltelenség után 6 - 8 futam

Minden osztályban tudtak kieső futammal számolni, így a nehézkes kezdet után zökkenőmentesen fejeződött be a 2019-es nagyhajós bajnokság.

Kétnapos versennyé szűkült az idei nagyhajós bajnokság, ennek ellenére a tervezett tíz futamból minden osztály számára legalább hatot meg tudtak rendezni a pályafelelősök. A bajnokság első két napján egyik pályán sem sikerült érvényes futamot rendezni, szombaton viszont az egy órával előrébb hozott rajt bejött, és három pályán is – bár gyengülve – kitartott a negyedik futam végéig az északkeleti-keleti szél. A rendezők hasonlóan jártak el a verseny utolsó napján is, azaz vasárnap is már reggel 9-kor figyelmeztető jelzéseket adtak minden pályán a szombatinál combosabbnak induló északkeleti-keleti szélben.

A zárónapon az A pályán 4, a B pályán ugyancsak 4, a C pályán 2,míg a D pályán 3 érvényes futamot sikerült tartani, ami azt is jelentette, hogy minden osztály eredményét kieső futammal számolhatták az eredményszámítók. A szél a napi első két futamot követően forgolódóssá vált, gyengülni is kezdett, így például volt olyan pálya, ahol egy futamot háromszor indítottak és mindháromszor félbe is szakítottak. Máshol az utolsó futamot rövidítéssel futtatták be, vagy éppen el sem indították.

A bajnokságon az Elliott 770 osztály volt a legnépesebb 12 indulóval – közöttük a 470-es osztályban 1980-as tallini (moszkvai) olimpikon, most ezüstérmet nyert Fundák György kormányozta egységgel. Ugyanebben az osztályban a alakult ki a legszorosabb verseny, az első három helyezett pontegyenlőséggel végzett.

A legnagyobb különbségű győzelmet a Holczhauser András vezette csapat, az Amitié aratta a Regina osztályban, ők 8 ponttal előzték meg a második helyezettet, kettő kivételével az összes futamot megnyerve – az utolsón azonban már nem indultak el, ezt kiejtették, a másik „betli” egy 2. hely volt.

Idén is voltak külföldi résztvevői a bajnokságnak, tavalyhoz hasonlóan a 11m OD flottában versenyzett két svéd és egy norvég hajó – nem is akárhogyan: a norvég nyert az egyik svéd előtt, a másik svéd pedig a negyedik helyen zárt. Közéjük a Czap Zoltán kormányozta Obsession tudott bekerülni a 3. helyre.

részeletes eredményeket itt lehet nézni.

Az Összevont cirkáló bajnokság beszámolója Előző

Az Összevont cirkáló bajnokság beszámolója

Felkerültek a NAU330 Flottabajnokság eredményei Következő

Felkerültek a NAU330 Flottabajnokság eredményei