Tiszafüred  14.7  •  4.1 kn

Mályi-tó  14  •  5.4 kn

2024. április 26., péntek

Mári bronzérmes!

Érdi Mári 7. lett az Éremfutamban, és 3 az összetett versenyben a bresti ifjúsági versenyen

A franciaországi Brestben július 26-tól augusztus 2-ig rendezte az Európai Vitorlás Szövetség ifjúsági bajnokságát, amelyen egyedüli magyarként Érdi Mári vett részt. Az olimpiai női Laser Radial osztály újdonsült U19 korosztályos Európa-bajnoka egy héttel portugáliai sikere után a francia Brestben az EUROSAF európai ifjusági bajnokságon is jól versenyzett.

Kilenc nemzet 16 hajója rajtolt a női Laser Radial osztályban. Mári a kilencfutamos regattán négyszer is elsőként ért célba, ám egy óvott és egy feketezászlós korai rajtja miatt komoly hátrányba került az összetett versenyben. Az Éremfutamot így is az összetett 2. helyen kezdte, de ott 7. helyen ért célba, így végül a bronzérmet szerezte meg.

Mondhatni kitűnő volt a formaidőzítése, hiszen egy héttel korábban az Európa-bajnokságon fölényesen verte azokat a vetélytársait, akikkel itt küzdött. A komolyabb versenyen ő diadalmaskodott, de itt is megmutatta mire képes, és minden jó szereplés erős nemzetközi mezőnyben nagy teljesítmény.

Az Európai Vitorlás Szövetség a versenyt négy hajóosztályban - Laser Radial, 420, 29er és RS:X szörf - férfi és női mezőnyre bontva, illetve a nyílt többtestű SL19-esben rendezte. A regattát ifjúsági Európa-bajnokságnak is nevezték, de női Laser Radiálban ez közvetlenül az ISAF EB után csak európai bajnokság lehetett. Márinak jó levezetés volt az EB győzelem után.

A cikket illusztráló fotók Christian Chardon két bresti képe mellett Luis Frágua fotói illusztrálják, amelyek egy héttel korábban a portugáliai Európa-bajnokságon készültek