Mályi-tó  12.9  •  4.9 kn

2024. április 26., péntek

Füred Kupa - Szeles XIV.

Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.

Izgalmakban nem volt hiány a Balatonfüredi Yacht Club által rendezett XIV. Füred Kupa One Design Trophy Kupa versenyen. Míg legtöbbször a szélhiány teszi próbára a versenyzőket és a rendezőséget, a mostani hétvégén az üvöltő szeleké volt a főszerep. A versenyre 8 hajóosztály 52 egysége nevezett, többen a beígért viharos erejű szél miatt léptek vissza a versenytől, így a rendezőség összevonta a két pályát.

A meteorológiai előrejelzés által beígért viharos erejű szél már péntek este heves villámlással és futó zivatarokkal érkezett meg, amely a verseny napjára, szombatra tovább erősödött, így az első napot a teljes mezőny szélcsillapodás iránti vággyal telve töltötte a parton. Érthető volt: a szélmérő 25-27 csomós átlagszelet, 35-40 csomós pöffökkel mutatott.  Az enyhülés napközben sajnos nem érkezett meg, így estére a várakozástól fáradt versenyzők lecsó-partyval engesztelődtek.

A verseny második napjának reggelén sem volt túl kecsegtető a helyzet: a BYC előtti nádas folyamatosan hol balra, hol jobbra hajolt teljesen a vízszintig, behódolva a 20-22 csomós szélnek. Ismét a várakozásé volt a főszerep. Ám az előrejelzés tegnapra már kedvezőbb szélviszonyokat ígért, amely így is lett. A fél 10-es szélmérést követően a Bodnár Judit – Böröcz Berta vezette rendezőség ¾ 10-kor hagyta el a kikötőt.

Az első futamban, amely 11 órakor vette kezdetét, a mezőnynek 20-25 csomós, erős ráfújásokkal tarkított északias széllel kellett megküzdenie, amely a futam végére enyhülést mutatott.

Az első futamból távol maradt hajók nagy része a második futamban már rajtvonalhoz állt,  amely során  a jobb oldali kilengésekkel tarkított szél igazán próbára tette a versenyzők taktikai készségét. Összesen 38 egység teljesítette a második futamot.

A harmadik futam már viszonylag enyhe szeles volt, de már nem annyira lengedező. Így egy kellemes záró futamot sikerült rendezni.

A díjkiosztón mind a 8 hajóosztály vitorlázói díjazásban részesültek, akik az idén 150 éves Balatonfüredi Yacht Club jubileumi díjai mellett a Balaton Golf golfoktatási vouchereit, a Kogart Tihany Galéria Borsos Miklós szobrász- és grafikusművész emlékkiállításra szóló belépőit, illetve a SLAM Hungary Kft. által felajánlott tárgyi nyereményeivel lettek gazdagabbak. Ezúton is köszönjük a felajánlott ajándékokat!

Gratulálunk minden versenyzőnek, köszönjük a részvételt!

Jó szelet és sok sikert kívánunk a közelgő országos bajnokságokhoz!

Várunk Benneteket jövőre a 15.(!!!) Füred Kupán!

Részletes eredmények:

Felkerült a hétvégi RS Feva és Laser Pico Flottabajnokság eredménye Előző

Felkerült a hétvégi RS Feva és Laser Pico Flottabajnokság eredménye

Hétvégén 19. Alkalommal kerül megrendezésre a BMW - Tabu Oldtimer Kupa Következő