Siófok  16.6  •  8.7 kn       

Keszthely  16.9  •  7 kn       

Balatonfüred  16.3  •  3.5 kn       

Balatonboglár  17.1  •  6.8 kn       

Orfű  17  •  8 kn       

Velencei-tó  18.1  •  13.2 kn       

Tiszafüred  17.6  •  4.4 kn       

Mályi-tó  18.5  •  5.6 kn       

2024. május 02., csütörtök

Mi a teendő a sportorvosival?

Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.

Mi a teendő a sportorvosival?

Mi a teendő a sportorvosival?

A sportorvosi igazolás a versenyeken való indulás elkerülhetetlen feltétele, egy hamarosan elkészülő MVSZ-es fejlesztés pedig megkönnyíti a procedúrát. Kisokos a sportorvosihoz. 

A vitorlázás minden szépsége ellenére is “veszélyes üzem”, ahol bármilyen baleset, rosszullét, sérülés esetében egyből felvetődik az egészségügyi alkalmasság kérdése - azaz a sportorvosi igazolás megléte, hitelessége. Ez tehát már régen nem csak egy, a versenyzéshez ugyan szükséges, de amúgy idegesítő és felesleges formalitás.

A sportorvosi engedéllyel nem lehet trükközni, nem lehet kijátszani, ugyanis az idén elindul a Nemzeti Sportinformációs Rendszer (NSR), amely teljesen átláthatóvá, ellenőrizhetővé teszi az engedélyeket. A Magyar Vitorlás Szövetség szeretné felhívni a figyelmet arra, hogy a sportorvosi engedélyeket mindenki intézze el a szezon indulásáig, különben nem fognak tudni rajthoz állni. A sportorvosnál ugyanis közvetlenül bekerül az információ a Országos Sportegészségügyi Intézet (OSEI) adatbázisába, ami a közeljövőben már az NSR és a Vihar rendszerrel is össze lesz kötve és ezen keresztül lesznek hitelesítve az érvényes engedélyek, ami feltétele  versenyengedély kiadásának.

A Magyar Vitorlás Szövetség az igazolások és engedélyek nyilvántartásának megkönnyítése, ezen keresztül az érintettekre háruló adminisztráció egyszerűsítése érdekében indította el a szóban forgó fejlesztést, amelynek köszönhetően a sportorvosi igazolásokat nyilvántartó rendszer összekapcsolódik Viharral. Ez a fejlesztés egy hónapon belül befejeződik, ezt követően lesz elérhető az MVSZ által létrehozott szolgáltatás, amelynek köszönhetően már a feltöltést sem kell megtenni és a vizsgálat megkerülésére sem lesz mód.  

Ugyanakkor azoknak is van lehetősége rajthoz állni, akik nem szeretnének versenyengedélyt kiváltani, és elvégezni az ezzel járó adminisztrációt. Erre adnak lehetőséget a szabadidős versenyek, például a Yardstick Trophy sorozat, a szakági regatták, és a Kékszalagon is lehet indulni rajtengedélyes résztvevőként.

Sportorvosi igazolást egyébként ma már csak sportorvosok, vagy a 215/2004 (VII.13) Korm. rendeletben meghatározott előírásoknak megfelelő háziorvosok állíthatnak ki meghatározott formai előírások mellett. A megfelelő sportorvosi igazoláson az alábbi képen is látható ovális pecséttel van ellátva.

A sportorvosi rendelők listája ezen a linken található.

A sportorvosi rendelésre az interneten keresztül is lehet időpontot foglalni az országos Sportegészségügyi Intézet (OSEI) honlapján. Nagyon hasznos, ha a vizsgálaton átesett vitorlázó a vizsgálatot követően felhívja az orvos figyelmét, hogy az igazolást rögzítse a központi OSEI rendszerbe, rögzítése ezen a linken ellenőrizhető.

Minisztériumi pályázatot hirdettek a Magyarország jó tanulója − jó sportolója 2017 címre. Előző

Minisztériumi pályázatot hirdettek a Magyarország jó tanulója − jó sportolója 2017 címre.

Állami támogatásra pályázhatnak a gyerekekkel foglalkozó edzők. Következő

Állami támogatásra pályázhatnak a gyerekekkel foglalkozó edzők.