Tiszafüred  15.5  •  10.5 kn

Mályi-tó  16  •  9 kn

2024. március 29., péntek

Továbbra is gyenge a szél Nancsingban

Az Ifjúsági Olimpián alig szélben zajlanak a futamok, ami nagyon nem kedvez a mieinknek.

Sajnos igazak voltak a hírek és a várakozások a Nancsingban várható gyenge szélről. A második napon négy futamon van túl a mezőny. A verseny honlapján a futamok eredménylistáin 4-5 csomós szeleket jegyeznek fel a rendezők, de a fényképek alapján jó eséllyel ezek a "széllökések".

Sajnos a nagyon gyenge szél nem kedvez Érdi Márinak és Vadnai Jonatánnak, akik ellenfeleiknél nehezebbek. Ők csak az Ifjúsági Olimpia miatt vitorláznak alkalmanként Byte CII hajóval, a fizikai felkészülésük fő hajóosztályukhoz a Laser Radiálhoz igazított. Így jelenleg ebben a nagyon gyenge szélben komoly hátrányban vannak az általában kisebb, könnyebb ellenfeleikhez képest. Akiket akár csak közepes, 10-12 csomós szélben is már jó eséllyel komolyan elverhetnének. Akkor, amikor a vitorlázótudás, a hajóvezetés, hullámvétel, stb. már szerepet játszik, és nem könnyű súllyal kell a hajó tengelyében vagy a szél alatti oldalon kucorogni.

Négy futam után Vadnai Jonatán a 12. helyen áll. Futameredményei: 22., 5., 12., 10.
Érdi Mári a lányok mezőnyében 16. Futameredményei: 19., 26., 4., 10.

Időközben megérkezett Csomai József rövid beszámolója a mai napról:

"A második napon végre az "A" pályára került a Byte csapat. Természetesen reggel most sem mozgott a levegő, így halasztással kezdtünk. 11 óra körül elkezdett fújni valami kevés szél. Rá is mozdult a rendezőség. 2-4 csomós szélben rajtoltak, először a lányok. Mári magára talált ebben a futamban, a 4. helyen vitorlázott végig. Joni nem volt ilyen jó pozícióban (15.) amikor a teljesen irreálissá vált futamot törölte a rendezőség. :)

Délután 16 óráig kellett várni a szélre. Ekkor rajtolt az első futam, 5-7 csomós szélben. Mári gyengébb rajt után a jobb oldalon vitorlázva remekül hozta a saját oldalát. Parádés 4. helyen ért célba.

Joni sebessége a cirkáló szakaszokban nagyon kevés ezt a bőszelekben kompenzálja. A 25. és a 10. hely között ingázott a futam alatt. Szerencsére bőszeles a befutó, így a 12 helyen sikerült befutnia.

Második futamra gyengült a szél 3-5 csomósra. Nagyon csíkos volt. Mári rajtja most sem sikerült jól, és a 19. helyen ért fel a bójához. Hátszél végére már 12. volt. Bőszelekben folyamatosan dolgozta magát előre és a 10. hely lett az övé.

A tegnapi nap után ez hatalmas előre lépés. Összetettben a 16. helyen áll.

Joni ismét nem találta a sebességét és 26-nak érkezett az első bójához. Folyamatosan jött előre, de a befutó előtti hátszélben lépett igazán nagyot előre. Ő is a 10. helyen ért célba, ezzel az összetett a 11. az övé.

Ma jól teljesített a csapat a számunkra ideálisnak nem nevezhető viszonyok között. Reméljük Mári továbbra is ezt az arcát mutatja, és ebben a tempóban lépdel előre a listán.

Jonira is ráférne már egy-két szelesebb futam, hogy helyre billenjen a lelki egyensúlya.

A vitorlás helyszín alkalmatlanságát leszámítva a korai kelés és az utazás zavarja a csapatot egy kicsit, de lassan megszokjuk az 5.30-as felkelést. "