Mályi-tó  8.9  •  13 kn

2024. március 28., csütörtök

San Remo - ban kezdték Dragonosaink a felkészülést az idei EB –re

Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.

Március 22 és 25 között rendezte meg a San Remo Yacht Club a Paul & Shark Nyílt Olasz Bajnokságot. Az eseményre összesen tizenegy nemzet negyven hajója nevezett köztük két magyar egységgel is. Hazánkat a Kis - Szölgyémi Ferenc (Kiss Tamás, Vezér Károly) által kormányzott Johanna és a Gömbös Loránd (Horgos Tamás, Majthényi Mátyás) vezette Nyári Mikulás képviselte.

Három futam után az élen a Marcus Brennecke által kormányozott Cameleer állt, ahol Jochen Schumann volt a taktikus.  Ők a rendezett három futamból kettőt nyertek és emellett még mentek egy hatodik helyet amivel, egy pont előnnyel vezették a mezőnyt. Második és harmadik helyen pontazonossággal az orosz Dimitry Shamokin (3,4,2) és a szintén orosz Anatoly Loginov (2,3,4) álltak 9 - 9 ponttal. A magyarok közül Kis Szölgyémi Feriék kezdtek jobban, akik az első futamban negyedik, majd a második futamban hetedik helyen értek célba,  a harmadikban pedig átlagpontot kaptak, amivel három futam után az összetett 5. helyen várták a folytatást. Gömbös Lorándék mind a három futamban a középmezőnyben vitorláztak és 17,22,20 helyezéseikkel az összetett 22. helyről várták a folytatást.A negyedik futam egy kicsit megváltoztatta az élmezőny képét. Shamokin – ék nyerték a futamot, amivel az élre álltak, mert Brennecke – ék hatodik helyet mentek így az egy pont előnyből három pont hátrány lett. Harmadik helyen maradt ismét pontazonossággal az Anatoly Loginov által kormányzott egység, akik negyedikek lettek a futamban. A magyarok közül Kis Szölgyémi Feriék nem tudták befejezni a futamot, amivel vissza csúsztak a tizennegyedik helyre. Gömbös Lorándék egy 17 helyet vitorláztak, amivel feljöttek a 19. helyre. A zárónapon egy futamot rendeztek, ami kicsit ismét átrendezte az élmezőnyt. A futamot a török Provezza csapata nyerte, amivel kieső után máris a negyedik helyről győztes pozícióban találták magukat. Az eddig vezető Shamokin – ék nem jöttek el a futamra, de ezzel együtt is a második helyen végeztek. A verseny elején vezető német Brennecke – ék végeztek végül a dobogó harmadik helyén annak ellenére, hogy ebben a futamban csak nyolcadikak lettek, de ezt ejtették. A magyarok közül Kis – Szölgyémi Feriék ötödikek lettek a futamban, amivel végül a hatodik helyen végeztek összetettben. Gömbös Lorándék nem tudták befejezni a futamot, amivel visszacsúsztak az összetett 21. helyre.