Siófok  9.4  •  7.1 kn       

Keszthely  7.9  •  0 kn       

Balatonfüred  9.1  •  4.4 kn       

Balatonboglár  9.2  •  4.3 kn       

Orfű  •  3 kn       

Velencei-tó  9.8  •  10.3 kn       

Tiszafüred  8.5  •  5.4 kn       

Mályi-tó  7.3  •  1.3 kn       

2024. április 25., csütörtök

Kopár István 232 napja az óceánon

Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.

Kopár István 232 napja az óceánon

Kopár István 232 napja az óceánon

A Golden Globe Race keretében két elszánt és kitartó vitorlázó már célba ért, a versenynek azonban még közel sincs vége és bőven tartogathat meglepetéseket. A Helly Hansen ruházatban versenyző Kopár Istvánt továbbra is a meghibásodott szélkormánya hátráltatja, azonban tartja 4. helyét, és mindent megtesz annak érdekében, hogy rövidesen célba érjen.

A több mint 7 hónapja tartó, kikötés nélküli, szóló Földkerülő vitorlásversenyt a 72 éves francia Jean Luc van Den Heede nyerte, aki kevesebb, mint 212 óceánon töltött nap után érkezett vissza Les Sables d’Olonne városához. Nem csupán életkor, hanem gyorsaság tekintetében is rekordot döntött, hiszen az 50 évvel ezelőtti korábbi fordulót Sir Robin Knox-Johnston 312 nap alatt teljesítette. Másodikként a holland Mark Slats futott be, aki ugyan nem sokkal maradt le a győztestől, azonban a büntetések miatt 214 nap lett a hivatalos ideje. A harmadik helyen az észt Uku Randmaa hajózik jelenleg, akit Kopár István látványosan megközelített, az utóbbi napokban azonban ismét növekedett a köztük lévő távolság.   

István 11 napja lépte át újra az Egyenlítőt, tehát az északi féltekén, az Atlanti-óceánon halad a cél felé. Legutóbbi rádióbeszélgetésében elmondta, hogy a túlélésért küzd, miközben igyekszik a sebességre is koncentrálni, ugyanakkor nyomasztja, hogy kormányszerkezete bármikor végleg feladhatja a küzdelmet. Az időjárás kiszámíthatatlan, és a szél sem úgy fúj, ahogy szerencsés lenne, de reméli, hogy ez mielőbb változik majd. Gyakoriak a zivatarok, így minden bizonnyal nagy hasznát veszi a vízálló, szélálló és légáteresztő anyagú Helly Hansen Ægir Ocean kabátjának és nadrágjának. A magyar származású vitorlázónak annyi nehézsége akadt a Golden Globe Race során, hogy elmondása szerint a következő fordulón induló versenyzőket segítve akár kiváló csapatvezető vagy edző is válhatna belőle. Elsődleges célja viszont jelenleg, hogy szerencsésen célba érjen.

A Helly Hansenről

A Helly Hansen márkát 1877-ben, a norvégiai Moss-ban alapították, és azóta segíti azokat, akiknek munkájuk vagy kalandjaik során az elemekkel kell megküzdeniük. A ruházatokat a skandináv dizájnnak és a legszélsőségesebb időjárási viszontagságoknak megfelelően tervezték, hogy magabiztosságot nyújtsanak a profiknak, amikor munkájuk során szembeszállnak a természet erejével.

A vállalat készítette el az első vízhatlan anyagot a világon, 140 évvel ezelőtt, majd az 1960-as években bemutatta az első Propile™ fleece középső réteget.  Az 1970-es években bemutatta az első LIFA® StayDry technológiával készült technikai aláöltözetet, napjainkban pedig a díjnyertes H2Flow hőmérséklet-szabályozó technológiával rukkolt elő.

A Helly Hansen vezető a technikai vitorlásruhák forgalmazásában. Emellett a márka öltözeteit a világ száznál is több síterepén dolgozó több mint 50 000 hivatásos szakember viseli, illetve a hegymászók, válogatott versenyzők, olimpikonok és a kifinomult ízlésű kirándulók kedvelt viselete is. A Helly Hansen felsőruházatai, aláöltözetei, sportruházati termékei és cipői jelenleg a világ több mint 40 országában kaphatók.

Ha többet szeretne megtudni a Helly Hansen legújabb kollekcióiról, látogasson el www.hellyhansen.com oldalra.

Fotó credit: Aïda Valceanu

FD VB harmadik nap - Olcsiék tovább növelték előnyüket! Előző

FD VB harmadik nap - Olcsiék tovább növelték előnyüket!

Goszleth Marcell beszámolója El Balisból, a 29er EuroCup 2019. évi első versenyállomásáról Következő

Goszleth Marcell beszámolója El Balisból, a 29er EuroCup 2019. évi első versenyállomásáról