Siófok  15.5  •  21.4 kn       

Keszthely  15.9  •  16 kn       

Balatonfüred  15.2  •  21.2 kn       

Balatonboglár  15.5  •  19.3 kn       

Orfű  16  •  11 kn       

Velencei-tó  16.8  •  20 kn       

Tiszafüred  14.3  •  16.8 kn       

Mályi-tó  13.5  •  14.9 kn       

2024. március 28., csütörtök

Jól szerepeltek a magyar OP-sok a világbajnokságon

Ez a cikk több mint egy éve frissült legutóbb. Elképzelhető, hogy a benne szereplő információk mára elavultak, vagy az esetleg megadott hivatkozások már nem működnek, vagy már más tartalomra mutatnak mint a megjelenés időpontjában.

Véget ért az Optimist világbajnokság a lengyelországi Dziwnów-ban.

Jól szerepeltek a magyar OP-sok a világbajnokságon

Optimist világbajnokság, Dziwnow - Lászlófy Csaba írta a helyszínről:

Szeptember 4.: Ma már szél hiányában nem volt futam, így vége a 2015-ös Optimist Világbajnokságnak. A bővebb értékelések, elemzések persze még hátravannak, de innen a vízről, a motorosból engedtessék meg leírnom: büszkék vagyunk rátok FIÚK! Büszkék, mert gyönyörűen helyt álltatok a hideg Balti- tengeren és minden idők legnagyszerűbb magyar világbajnoki eredményét viszitek haza Optimist hajóosztályban.

Tudom, hogy Török Peti, az edzőtök is büszke rátok. Megérte hát a munka, a sok kihagyott játék és mulatság, a rengeteg éjszakai utazás, a sok edzés.Hozzatok még nekünk sok örömöt és büszkeséget!

De Jonghe Arthur, Jeney Máté, Lászlófy Ábel, Lászlófy Levente, Pavlik András és Török Péter - köszönjük Nektek!

A 2015-ös Optimist Világbajnokságon Jeney Máté a 16., Lászlófy Levente a 18., Lászlófy Ábel a 31., De Jonghe Arthur a 44., Pavlik András a 155. helyen végzett.

A lengyelországi Optimist Világbajnokságon 59 ország 275 válogatott vitorlázója mérte össze tudását.


Az Optimist hajóosztályban világbajnokságon ez az eddigi legjobb magyar eredmény. Magyar optimistes először 1984-ben indult világbajnokságon, Legutóbb Vadnai Jonatán 2012 januárjában Új-Zélandon 33. helyen végzett.

Világbajnokságon ritkán vettek részt magyar optimistesek, viszont az Európa-bajnokságokon már sokszor értek el kiemelkedő eredményeket!

1987-ben Eszes Bernadett lett 5. Európa-bajnokságon, Görögországban. 1988-ban a Balatonalmádiban rendezett EB-n pedig az öccse Eszes Tamás tűnt fel, aki akkor futamot is nyerve lett 8.

A magyar optimistesek következő nemzetközi kiugrása  2008-ban történt. Ekkor a Garda-tavon Péch Fanni a lányok mezőnyében Európa-bajnoki 2. lett.
2009-ben folytatódtak a sikerek. Akkor a fiúk mezőnyében Vadnai Benjamin lett 2. az Európa-bajnokságon. 2010-ben Péch Lóri szerzett bronzérmet, Gyapjas Balázs pedig 5. helyen végzett.

 
 

Vadnaiék érmesek az Európa-bajnokságon Előző

Vadnaiék érmesek az Európa-bajnokságon

65. Centomiglia - egy újabb SAFRAM győzelemmel ért véget a Garda kaland Következő

65. Centomiglia - egy újabb SAFRAM győzelemmel ért véget a Garda kaland