Tiszafüred  7.9  •  8.6 kn

Mályi-tó  8.4  •  3.5 kn

2024. április 24., szerda

J - Class World - A harmadik nap beszámolója

Ez a nap is halasztással indult. Kezdetben igen gyenge északi szellő lengedezett, majd fokozatosan fordult át dél felé, és erősödött 10 – 12 kts  - ig. Végül tizenkét óra felé indult ki a rendezőség a vízre és egynél nem korábbra tervezték a rajtot. Ezen a napon is up and down pályákat raktak a rendezők és próbáltak ma is két futamot rendezni. Az első futam rajtja után a Velsheda és a Ranger balra nyitott, hogy tisztára tudják vitorlázni magukat. A maradék négy hajó húzta tovább egy kicsit, majd balra kezdenek igazítani, a sort a Svea kezdte, majd a Hanumann a Topaz és a Lionheart is elindult. A pálya egyharmadánál a Svea visszaigazított középre, de a Hanuman és a Lionhaert is el tudott menni előtte. A kreutz végén a Lionheart és a Hanumann csatázott az első helyért utóbbi elé alá fordult a Lionheart – nak és tudta venni a jelet. A sorrend így a bójánál, Hanuman, Lionheart, Svea, Topaz, Ranger és Velsheda volt. A hátszélben a mezőny kétfelé indul a Hanuman, a Svea, a Topaz és a Velsheda a jobb, míg a Lionheart és a Ranger a bal oldalt választotta. A hátszél végén már a Lionheart vezetett, második volt a Hanuman és utána maradt a kreutz végi sorrend nevezetesen Svea, Topaz, Ranger és a Velsheda. A második kreutz sem hozott változást és a sorrend maradt az első körhöz hasonló. A befutó hátszélben a Lionheart és a Hanuman tudta tartani a vezető pozícióját, de a harmadik helyre a Svea helyett feljött a Ranger, így előbbi csak negyedik lett. Őket a célban a Topaz és a Velsheda követte.

Négy futam után érdekesen alakult az összetett állás, mert a Hanuman továbbra is vezetett 8  ponttal, második volt a Lionheart 10 ponttal és a Topaz – nak a Velsheda – nak és a Svea – nak is 16 – 16 pontja volt. Négy futam után összetettben a Ranger állt a hatodik helyen 18 ponttal.

Eredmények négy futam után:

Az ötödik futamban a rajt után először a Topaz, majd a Ranger indult jobbra, a többiek mind a bal oldalt választották. A pálya alsó harmadában a Velsheda és a Svea is elindultak jobbra, de a tengelyig mentek csak. A Hanuman és a Lionheart továbbra is a bal oldalt erőltették. A pálya felső részén a Svea továbbment jobbra, míg a Velsheda inkább balra próbálkozott. A jelet a Ranger vette elsőnek második volt a Topaz, harmadik a Velsheda, majd a Svea, a Hanuman és a Lionheart. A hátszélben a Ranger meg tudta őrizni vezető helyét, csakúgy, mint a Topaz, előbbi a kapu jobb utóbbi a bal oldalát vette a hátszél végén. Harmadik helyre feljött a Svea, majd a Velsheda, a Lionheart és a Hanumann. A második kreutzban mindenki a jobb oldalt erőltette. A kreutzban a Topaz ért fel elsőnek, őt követte a Ranger és a Svea. A sorrend ezután Lionheart, Velsheda és Hanumann. A Hanumann kicsit lemaradt a jel vételénél mert, elsőre nem fért be a bójánál így csak egy 360 fokos forduló után tudta venni a jelet. A befutó hátszélben érdemi változás nem történt az első három hely maradt a Topaz futott be elsőnek a Ranger lett a második és a Svea a harmadik, igaz a korrigált eredmény szerint ez neki csak a negyedik helyre volt elég ebben a futamban. A befutónál ezután a Lionheart a Velsheda és a Hanumann érkezett.

Öt futam után továbbra is a Hanumann vezet, de már elfogyott az előnye és pont azonossággal 13 ponttal áll a Lionheart – al. Harmadik helyen 20 ponttal a Topaz van majd a negyedik és ötödik helyen ismét pontazonosság van a Svea és a Ranger között.