Tiszafüred  7.3  •  9.8 kn

Mályi-tó  •  4.5 kn

2024. április 24., szerda

Az ETNZ nyerte a Louis Vuitton Cup - ot

Talán valamikor az elődöntőknél maradt abba az események dokumentálása az America’s Cup - on. Akkor már kiderült, hogy a kihívók közül az egyik döntős az ETNZ lesz miután 5 – 2 re győzött a Land Rover BAR ellen. A másik ágon pedig akkor még a Softbank állt jobban, de az Artemis 3 – 1 ről fordítani tudott, így Artemis – ETNZ döntő párosítás jött össze. Szombaton három futamot rendeztek, amiből az elsőt és a harmadikat a Kiwik nyerték a második futamban pedig az Artemis diadalmaskodott. Vasárnap az első futamban az Artemis nyert, így az állás négy futam után 2 – 2 volt. Ezután ismét az ETNZ nyert kettőt, amivel nap végén már csak egy győzelemre voltak a Louis Vuitton Cup győzelemtől. A hétfői napon először gyenge szélben indítottak egy futamot, amit végül töröltek. Kis várakozás után újra sikerült futamot rendezni, amit a Kiwik nyertek és ezzel 5 – 2 es összesítéssel jutottak a 35. America’s Cup döntőjébe.

A csapatoknak most van egy kis idejük, mert a Kupa küzdelmek csak 17 –én kezdődnek, de addig sem maradunk események nélkül hiszen, a LV döntője után már közvetlenül kezdődtek is a RedBull Youth America’s Cup selejtezői. A lebonyolításról már korábbi cikkünkben (http://www.compassmagazin.hu/nemzetkozi/redbull-youth-america-3235/) írtunk. A B csoport selejtezőiből tegnap már hármat sikerült megrendezni és holnap szintén három futam vár a fiatalokra. Az első futamot a Land Rover BAR Academy nyerte a spanyol fiatalok lettek a másodikak és az amerikai Next Generation a harmadik. A második futamot a Kiwik nyerték, ismét másodikak lettek a spanyolok és harmadiknak a hazai csapat a Bermudai fiatalok érkeztek. A harmadik futamban ismét a brit fiatalok domináltak és ismét nyerték a futamot. Másodiknak a hazai csapat érkezett, ami eddig a legjobb eredményük volt. Harmadik lett az NZL fiatal csapata, negyedikek a spanyolok. Három futam után a B csoportban a Land Rover BAR Academy vezet (27p) második a Spanish Impulse Team (25p) és harmadik a Team Bermuda (24p) igaz pontazonossággal mert az NZL Sailing Team – nek is hasonló pontszáma van.