Velencei-tó  15.2  •  20 kn

Tiszafüred  12.9  •  16 kn

Mályi-tó  14.7  •  13.6 kn

2024. március 28., csütörtök

A Norddeutscher Regatta Verein (NRV) nyerte a Sailing Champions League második elődöntőjét.

A Sailing Champions League idei sorazatában a második elődöntőt St. Péterváron rendezték. Az első forduló a tavalyi döntő helyszínén volt Szardínián a Yacht Club Costa Smeralda – ban ahonnan a döntő mezőnyének fele már kvalifikálta magát a St. Moritz – i eseményre. A mezőny másik fele a St. Péterváron résztvevő klubbokból tudta bevitorlázni magát a döntőbe. Az eseményen 12 nemzet 24 klubbja versengett még a kiadó helyekért. Az időjárás a kegyeibe fogadta a mezőnyt, mert a négy nap alatt hol gyengébb, hol pedig közel harminc csomós nyugati szélben tudtak vitorlázni a cspatok.

A St. Pétervári versenyt a tavalyi évhez hasonlóan a német NRV vitorlázóinak sikerült megnyerniük, akik a 16 rendezett futamukból hatot tudtak megnyerni és nem vitorláztak ötödiknél rosszab helyet egyetlen futamban sem. A második helyen is szintén német klub végzett méghozzá a Deutscher Touring Yacht-Club (DTYC), nekik “csak” három futamot sikerült nyerniük, de mellette hat második helyet is tudtak vitorlázni. A harmadik helyen az orosz Navigator Sailing Team végzett akik hasonlóan az első klubhoz hat futamgyőzelmet tudhattak magukénak St. Péterváron. A huszonnégy csapatból végül 16 jutott be a döntőbe, ami néhány hét múlva augusztus végén lesz majd, St. Moritz – ban. A döntő mezőnye az első fordulóban kvalifikált 14 csapatból, az itt St. Péterváron bejutott 16 csapatból áll majd, illetve a tavalyi győztes (YCCS) és a rendező Segel – Club St. Moritz versenyzői lesznek még ott.