Velencei-tó  2.1  •  8.2 kn

Tiszafüred  •  1.8 kn

Mályi-tó  •  2.1 kn

2024. április 19., péntek

A Bodensee Yacht Club fiataljai nyerték az első Youth Sailing Champions League döntőjét

A Sailing Champions League történetében, idén először rendeztek külön nöi és külön fiatal vitorlázóknak megmérettetést. A női döntő ahogy korábbi cikkünkben ( http://www.compassmagazin.hu/nemzetkozi/a-royal-danish-yacht-club-nyerte-az-elso-noi-sailing-champions-league---t-4246/ ) is irtunk róla a Kieler Woche keretein belül zajlott. A fiataloknak a hétvégén a Travemuende Woche adott lehetőséget arra, hogy összemérjék tudásukat a három nap alatt. A versenyre összesen nyolc országból 18 club nevezett. A tizenkét futamos selejtező széria után a dán Kongelig Dansk Yachtklub vezetett 23 ponttal, őket követte a szintén dán Roskilde Sejlklub 26 ponttal. Harmadik helyen 28 ponttal jutott be a döntő futamokba a Bodensee Yacht Club és negyedik helyen 36 ponttal a Lindauer Segler Club. A Sailing Champions League döntőiben, most először alkalmaztak olyan eredményszámítási módszert, hogy a selejtezők során gyűjtött összpont helyett az eredménybe csak a selejtezők során elért pozíció számít, így a döntőben résztvevő 4 klub 1,2,3,4 ponttal várta a két döntő futamot. A két futamból mind a kettőt megnyerte a Bodensee Yacht Club így összesen 5 pontjuk volt, mert a selejtezők után harmadikként érkeztek a döntőbe, ami azt is jelentette, hogy az első Youth Sailing Champions League – t ők nyerték. Az első helyen döntőbe jutó Kongelig Dansk Yachtklub fiataljai egy második és egy harmadik helyet vitorláztak a döntőben, így be Kellett érniük a második hellyel. Harmadik lett a Roskilde Sejlklub csapata, igaz ők is egy második és egy harmadik helyet mentek, de a döntőbe “csak” a második helyen jutottak be.