Tiszafüred  12.9  •  16 kn

Mályi-tó  14.7  •  13.6 kn

2024. március 28., csütörtök

420 és 470 Junior Európa-bajnokság

Augusztus 11-18. között Lengyelországban, Gdyniában rendezték meg a 420 és a 470-es osztály junior Európa-bajnokságát.

Ezen 470-esben a Gyapjas Balázs és Péch Lóri alkotta csapat a 11. helyen végzett, ami kiváló eredmény. Jó lenne ha ez kicsit meghozná a versenyzési kedvet Magyarországon a mostanában kornyadozó 470-es osztályban.

A Bihary Gergely - Bihary Dániel kettős a 31. helyen fejezte be a versenyt.

Ott voltak a magyar hajók a 420-as osztályban is. Eredményeik a 108 hajós mezőnyben:
26. Gyapjas Zsombor - Ziegler Kristóf
39. Szilasi Fábián - Bonifert Péter
74. Polgár Lukács - Rácz Levente
81. Takácsy Lilla - Varga Zsófia
99. Kardos Szabolcs - Kanyicska Márk

Beszámoló a 470-esben versenyző Gyapjas-Péch kettős vitorlázásáról Gyapjas Lászlótól:

"A verseny előtt két nappal érkeztünk meg a Gdyniában megrendezésre kerülő 470 junior Európa-bajnokságra. A felmérést és a hajón való kisebb javítások elvégzése után egy edzés és egy próbafutam várt ránk. A szerdai első versenynapon mind a kettő tervezett futamot sikerült lebonyolítani 13-16 csomós szélben. Az első futamban jó rajttal és egy tökéletes első kreuz után elsőnek sikerült a bőszeles szakaszokat megkezdeni amiben jócskán volt lemaradásuk a mezőny többségével szemben így sajnos csak a 9. helyen futottunk be. A következő futamon egy újabb 9. hellyel megalapoztuk a jó kezdetet és a nap végén az előkelő hatodik helyen álltunk.
A második nap erősebb szélben újabb 2 futam volt tervezve. A napi futamok során végig sebességi gondokkal küzdöttünk és csak egy 22. valamint egy 19. helyet tudtunk elérni. Amivel összetettben az első tíz közül is kicsúsztunk.
A harmadik nap esőben és gyenge forgolódós szélben kezdődött amit két lelőtt és egy érvényes futam követett amiben szintén a kilencedik helyet szereztük meg. A mai jó szerepléssel a medal race újra csak 1 pont távolságra volt.
A következő nap a lemaradást pótolva 3 futamot terveztek az erős sokszor 20 csomó feletti szélben. A sebesség átlagos volt a mezőny nagy részével szemben ami nehézzé tette a futamainkat. A jó rajtoknak köszönhetően általában tiszta szelekben tudtuk vitorlázni de a szélfordulók nem nekünk kedveztek ezen a napon és egy 12. 16. 18. hellyel újra visszaestünk a 14. pozícióba,de a célunk még mindig a TOP 10 be való kerülés volt.
Az utolsó nap a nekünk kedvező közép szél fújt és egy tökéletes nap után két jó futammal a 11.helyen végeztünk 1 ponttal lemaradva a medal raceről. Egyrészt csalódottak voltunk mert nem kellet volna sok másfelől örültünk a jó eredménynek ami már sok éve hiányzott a magyar 470 csapatnak.
A rendezés nem volt tökéletes, de a vízi dolgok teljesen rendben voltak. A futamok után pakolás és másnap reggel hazautazás volt a program.
A folyatás a THE által rendezett Olimpik Regattán következik aug.22.-24. között."