Tiszafüred  11.1  •  5.4 kn

Mályi-tó  8.4  •  4.1 kn

2024. április 25., csütörtök

Beszámoló a 2019. NAVIGA VB-ről.

2019.06.05.-től 06.27-.ig Lengyelországban, Wagrowiec városkában került sor a modellvitorlázók F5 kategóriáiban a Világbajnokság megrendezésére.

2019.06.05.-től 06.27-.ig Lengyelországban, Wagrowiec városkában került sor a modellvitorlázók F5 kategóriáiban a Világbajnokság megrendezésére. Az eseményen három magyar versenyző vett részt. A felmérések után először az F5-E (egyméteres) kategória versenyére került sor, 06.17.-étől 06.20.-áig.  A versenyen 11 nemzet 52 versenyzője indult. A rendezők 4 csoportot alakítottak ki, így viszonylag kis létszámú és könnyebben átlátható mezőnyben, de kevesebb futamot lehetett tartani. A sok szélre várás és csúszás után végül 12 futamot sikerült rendezni. A váltakozó irányú, viszonylag gyenge szél próbára tette a versenyzőket. A sokszor több, mint 90 fokos szélfordulók egyik pillanatról a másikra átrendezték a mezőnyt. A helyi viszonyok jó ismerője, az általunk is ismert Orfűi világbajnok, Jan Springer szerepelt kiválóan, és meggyőző pontkülönbséggel nyerte a versenyt. Második a kínai Xuan Dongbo lett, harmadik pedig a szintén kínai Gong Qun Xing. Az első junior a kínai Jin Shao Jie lett. A magyarok erős helytállással az élmezőnyben végeztek, Forrai Csaba 8., Forró Krisztián 15., Országh Tibor pedig 20. lett. Sajnos a többi hajóosztály küzdelmeiben a magyarok már nem tudtak részt venni, itt a következő eredmények születtek: