• Kövess minket!

Egyéb

Remek évet zártak a vitorlázók

Remek évet zártak a vitorlázók

Akárcsak tavaly, 2014-ben is rendkívül sikeres évadot zárt a magyar vitorlássport - mondta Holczhauser András, a Magyar Vitorlás Szövetség főtitkára az idei ranglista díjkiosztón. Az eseményen az olimpiai és utánpótlás osztályok legjobbjait köszöntötték.

Az olimpia szempontjából kiemelkedő eredmény, hogy Berecz Zsombor - rögtön az első lehetőséget megragadva - a szeptemberi, Santanderben megrendezett vb-n Finndingiben máris kvótát szerzett a 2016-os riói ötkarikás játékokra. Az utánpótlás korosztályokban négy világbajnoki címet és több Eb-érmet is gyűjtöttek a magyarok, Vadnai Jonatán pedig bronzzal tért haza a nancsingi Ifjúsági Olimpiáról. Idén immár a tizedik világbajnoki elsőségét ünnepelhette Majthényi Szabolcs és Domokos András a Repülő Hollandi hajóosztályban, míg a balatonföldvári Csillaghajó Eb-n a Gereben-testvérpár harmadik lett.

A sikerek eléréséhez 2014-ben már a Magyar Vitorlás Szövetség is jelentős támogatásokkal tudott hozzájárulni - hangzott el az ünnepségen, amelyen az MVSZ vezetésén kívül a MOB és az EMMI képviselői is részt vettek és díjakat adtak át.

A ranglista díjátadások mellett emlékplakettet kapott Berecz Zsombor kiemelkedő eredményeiért és olimpiai kvalifikációjáért, a Majthényi-Domokos kettős tizedik világbajnoki címének eléréséért, Virág Flóra és Gecse Balázs az ifjúsági vb-n SL18 katamaránban elért hatodik helyükért, valamint a Gereben-fivérek Eb-bronzérmükért.

A 2014. évi ranglista díjazottak:

49er:
I. Cserép Csongor, Cserép Csaba (Balatonfüredi Yacht Club)
II. Szamódy Tamás, dr. Szamódy Balázs (Balatonfüredi Yacht Club)
III. Brencsán Dávid, Brencsán Ábel (Balatonfüredi Yacht Club)

470:
I. Gyapjas Balázs, Péch Lóránt (Spartacus Vitorlás Egylet)
II. Bihary Gergely, Bihary Dániel (Spartacus Vitorlás Egylet)
III. Margitics Botond, Serke Áron (BS-Fűzfő Vitorlás Klub / Balatonfüredi Yacht Club)

Junior:
I. Gyapjas Balázs, Péch Lóránt (Spartacus Vitorlás Egylet)
II. Bihary Gergely, Bihary Dániel (Spartacus Vitorlás Egylet)
III. Huber Lél, Kiska László (Kereked Vitorlás Klub / Balatonfüredi Yacht Club)

Női:
Weinber Zsófia, Böröcz Berta (Balatonfüredi Yacht Club)

Finn:
I. Lukáts Ákos (Sirály Vitorlás Sport Club)
II. Huszár Géza (Sirály Vitorlás Sport Club)
III. Haidekker Péter (Magyar Villamos Művek Sport Egyesület)

Junior:
I. Haidekker Elemér (Magyar Villamos Művek Sport Egyesület)
II. Tenke Martin (Spartacus Vitorlás Egylet)
III. Gráfel Vince (Tihanyi Hajós Egylet)

Masters:
I. Lukáts Ákos (Sirály Vitorlás Sport Club)
II. Huszár Géza (Sirály Vitorlás Sport Club)
III. Haidekker Péter (Magyar Villamos Művek Sport Egyesület)

Grand masters:
I. Demeczky Mihály (Alba Regia Sport Club)
II. Sipos Péter (Alba Regia Sport Club)
III. Székely Antal (Balatoni Hajózási Sport Egyesület)

Laser Standard:
I. Tomai Balázs (Magyar Villamos Művek Sport Egyesület)
II. Pandur Péter (Fertő Tavi Vitorlázó Egyesület)
III. Vadnai Benjamin (Balatonfüredi Yacht Club)

U21:
Pandur Péter (Fertő Tavi Vitorlázó Egyesület)

Masters:
Péteri Gábor (Alba Regia Sport Club)

Laser Radial női:
I. Érdi Mária (Yacht Club Budapest)
II. Hirschler Ludovika (SOPRONI ÉPÍTŐK Sport Kör)
III. Hirschler Rebeka (SOPRONI ÉPÍTŐK Sport Kör)

U17:
Érdi Mária (Yacht Club Budapest)

U19:
Hirschler Ludovika (SOPRONI ÉPÍTŐK Sport Kör)

420:
I. Szilasi Fábián, Bonifert Péter (Kereked Vitorlás Klub)
II. Gyapjas Zsombor, Ziegler Kristóf (Spartacus Vitorlás Egylet)
III. Borsos Gergő, Varga Zsófia (Tihanyi Hajós Egylet / Balatonfüredi Yacht Club)

Női:
Takácsy Lilla, Varga Zsófia Spartacus Vitorlás Egylet / Balatonfüredi Yacht Club)

Laser Radial:
I. Czövek Máté (VVSI)
II. Scharf Máté (Balatonfüredi Yacht Club)
III. Dénes Bence (Tihanyi Hajós Egylet-Yacht Klub Agárd)

U17:
Scharf Máté (Balatonfüredi Yacht Club)

Laser 4.7:
I. Tenke Áron (Spartacus Vitorlás Egylet)
II. Argay Balázs (Spartacus Vitorlás Egylet)
III. Tóth Levente (BS-Fűzfő Vitorlás Klub)

U16:
Tenke Áron (Spartacus Vitorlás Egylet)

Női:
I. Hirschler Rebeka (SOPRONI ÉPÍTŐK Sport Kör)

U16 lány:
Kalmár Kata (Tihanyi Hajós Egylet-Yacht Klub Agárd)

Cadet:
I. Kálóczy Szebasztián, Mohácsi Marcell (Tihanyi Hajós Egylet)
II. Molnár Zsófia, Barts Valér (Tihanyi Hajós Egylet)
III. Horváth Balázs, Bánszky Botond (Tihanyi Hajós Egylet)

Optimist:
I. Jeney Máté (Spartacus Vitorlás Egylet)
II. De Jonghe Arthur (Spartacus Vitorlás Egylet)
III. Pavlik András (Spartacus Vitorlás Egylet)

Serdülő:
I. Jeney Máté (Spartacus Vitorlás Egylet)
II. Lászlófy Levente (Spartacus Vitorlás Egylet)
III. Lászlófy Ábel (Spartacus Vitorlás Egylet)

Ifjúsági:
I. De Jonghe Arthur (Spartacus Vitorlás Egylet)
II. Pavlik András (Spartacus Vitorlás Egylet)
III. Héjja Marcell (Spartacus Vitorlás Egylet)

Lány:
Veenstra Csenge (BS-Fűzfő Vitorlás Klub)

Serdülő lány:
Novák Dorka (BS-Fűzfő Vitorlás Klub)

Különdíjak:

Dulin díj (a legjobb serdülő optimisztesnek): Jeney Máté (Spartacus Vitorlás Egylet)

Majthényi Zsombor Vándordíj (a legeredményesebb ifjúsági versenyzőnek): Vadnai Jonatán (Balatonfüredi Yacht Club)

Timár Péter Emlékdíj (a Majthényi Zsombor Vándordíj nyertese edzőjének): Csomai József (Balatonfüredi Yacht Club)